Davidovi začíná v Modrém kódu těžké období

Primář Kodym jej totiž odmítá na svém oddělení držet za podmínek, že nebude David užívat medikaci na svůj zdravotní problém. V takovém případě nesmí sám vést operace, a dokonce ani bez primářova dozoru operovat.

Na sjezdovce na Stříbrňáku trénuje mladá a velmi nadějná lyžařka Magda. Shodou okolností se s ní i s jejím tátou zná už léta Nina Mrázová. Během společného lyžování a tréninku Magdu rozhodí boule a upadne. Ač pád nevypadá příliš vážně, po vyšetření vyjde najevo, že má zlomenou ruku.

To se jí moc nehodí, protože se za pár dní chystá na svůj životní závod. Během vyšetření zlomeniny ale David odhalí daleko horší diagnózu – ke zlomenině došlo kvůli tomu, že má v kosti Magda nádor. Mladá dívka diagnózu nechápe, nejraději by ještě zkusila závodit v nadcházejícím klání. Úkolem Niny a Davida bude vysvětlit jí, že v případě nádoru je třeba jednat okamžitě, a i dny zpoždění mohou mít fatální následky.

Davidovo těžké období v Modrém kódu

Primář Kodym Davidovi zakáže vést samostatně operace, a dokonce mu nepovolí ani vstup na sál, pokud při tom nebude přítomen on sám. Jak dlouho tohle David vydrží? Svolí k tomu užívat na své onemocnění medikaci, nebo se naopak rozhodne s medicínou rozloučit a začít se plně věnovat výzkumu tak jako jeho otec.

Prokopova matka se aktivně podílí na hlídání malé Petřiny Sabinky. Moc pozitivně to ale nedopadá, protože podle ní je Sabinka až příliš živé dítě a trochu nevychované. Ukáže se ale, že tenhle názor na malou holčičku není zcela objektivní…

Dále přivážejí pacientku a pacienta po autonehodě. Žena, do níž muž naboural svým autem, je ve vážném stavu. Zato viník nehody je poměrně v pořádku a hlavně se zajímá, jak by se z celého problému mohl vyvléknout. Zavolá si dokonce i svého právníka, jenže jak to vypadá, ten v tomto případě nezmůže nic. Stav ženy se totiž začíná rapidně zhoršovat.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.