Herci ze seriálu Modrý kód opět pomáhají. Předali stovky respirátorů

Herci seriálu Modrý kód, ve spolupráci s Červeným křížem, se jako první pustili do kampaně proti koronaviru. V krátkých spotech prostřednictvím televize radí, jak dodržovat základní hygienická pravidla, a chránit tak před nákazou sebe i ostatní. A protože herci nevydrží dlouhé nicnedělání, díky televizi Prima mohli předat stovky respirátorů, které chrání hrdiny v první linii.

Roman Zach a Kristýna Frejová se nerozmýšleli, nasedli do auta a přivezli horké zboží prezidentu české stomatologické komory Romanu Šmuclerovi.

Modrý kód opět pomáhá

„Je to fantastická věc, že se televizní pořad o medicíně zhmotnil v medicínu. My uděláme to, že se podělíme se svými kolegy – praktickými lékaři a lékaři pro děti a dorost,“ říká s velkými díky Roman Šmucler. Pro herce je to samozřejmá pomoc, a když to jde, neváhají ani minutu.

„Teď zrovna jedu se svou dcerou do Fakultní nemocnice Brno a máme tady od švadlenek z Hostouně a od holek Ženy a míč asi 300 kusů roušek. Požadavek na roušky byl jediný – aby byly pestré, a pacienti na dětské onkologii tak měli veselo,“ prozrazuje herec Roman Zach a jeho seriálová kolegyně Kristýna Frejová ho doplňuje: „Začínáme vařit pro záchranáře. Naše první dodávka jídla byla pro kluky a děvčata z ČVUT, kteří na 3D tiskárnách tisknou skvělý věci, a když jsme zjistili, že tam mají k jídlu jen gumové medvídky, tak první várka směřovala k nim,“ vysvětluje herečka.

Na předávání respirátorů společně s herci dorazila také ředitelka obsahu televize Prima Lenka Hornová. „My jsme měli štěstí v tom, že Modrý kód je v kontaktu s malou rodinnou firmu Steanbest, se kterou spolupracujeme na vybavení a dodávkách zdravotnického materiálu pro Modrý kód, a já bych jim chtěla moc poděkovat, že pracovali dnem a nocí a snažili se uspokojit naši poptávku.“

Seriál Modrý kód sledujte na obrazovkách televize Prima každé pondělí a středu od 20.15, nebo ho sledujte v exkluzivních předpremiérách v iPrima Videopůjčovně:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.