Je to můj třetí primář, říká Jiří Štěpnička. Jak se odlišuje od Saláka?

Modrý kód - Jiří Štěpnička

Zkušený psycholog a primář Nemocnice Rubava v podání Jiřího Štěpničky to rozhodně nebude mít lehké. "Na urgentním příjmu mám samé dárečky," naráží tak na své lékaře, za které nese v seriálu jako primář zodpovědnost. Podívejte se na rozhovor s hercem.

Jiří Štěpnička je u diváků už dlouho zapsán jako seriálový primář. Ve skutečnosti má ve svém hereckém životopisu i jednoho filmového primáře ze snímku Jak básníci přicházejí o iluze. Většina diváků pak zná Jiřího Štěpničku jako doktora Saláka. My jsme se samozřejmě museli zeptat, jak se od sebe liší Jiří Bojan z Modrého kódu a primář Salák z Cest domů.

"Vedoucí pracovníci samozřejmě musí mít podobné vlastnosti, aby mohli celou nemocnici řídit, jinak by se jim to vymklo z rukou. Výjimečný je Modrý kód v tom, že se setkávám více s pacienty a musím řešit například i spory mezi lékaři. Navíc tam mám takové dárečky, jako je Marek Němec a Roman Zach," pobaveně pozradil Jiří Štěpnička.

I v reálném životě má kolem sebe samé bílé pláště

Jak jsme vás informovali v článku o postavě Jiřího Bojana, sám Jiří Špěnička neměl ke zdravotnickému prostředí daleko ani v reálném životě. Kolem sebe má čtyři nemocniční sestry a lékařem je také jeho syn.

Jiří Štěpnička alias MUDr. Bojan

Jak se jako primář Bojan popasuje s nemocí své manželky či s problémy svých kolegů lékařů, uvidí diváci poprvé již v sobotu 25. března ve 20.15 na Primě.

Ještě více zajímavostí, novinek i kuriozit z lékařské praxe najdete ve speciálu Modrý kód na Prima ZOOM.

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.