Karel Hofbauer je fakt ještě mnohem horší než David. Přesvědčí vás o tom Modrý kód

Modrý kód (39) - upoutávka

Na urgentu se schyluje k dalšími dramatu, jehož aktéry budou Hofbauer starší a mladší a docent Staněk.

Záchranář Pavel ve volném čase trénuje kluky basket. Dva z nich se během hry trochu vyprovokují, až si „po chlapsku“ i trochu namlátí a skončí v nemocnici, jeden se zlomenou rukou a druhý se zlomeným nosem. Jednoho z pacientů ošetřuje Saša, a Pavel se rozhodne pozvat ji na rande. To by si ale podle Saši vůbec neměl dovolovat, vždyť ona přece se záchranáři nerandí!

To ale neví, že Pavel není záchranář, ale normální doktor. To o něm ale neví nikdo! Eda, pacient se zlomenou rukou, má ale evidentně i nějaký jiný problém, v poslední době je přehnaně agresivní, mění se jeho chování a navíc v nemocnici začíná kolabovat. Povede se lékařům na urgentu odhalit, jakou příčinu má jeho zdravotní stav?

Na urgent opět přichází docent Staněk se srdeční slabostí. Podle Davida již jeho problémy nelze medikací řešit a je třeba opustit konzervativní léčbu. Protože je ale experimentální léčba zakázaná, dohodne se Staněk s Davidem na běžném postupu, tedy srdeční pumpě nebo transplantaci. Když se o celé situaci dozví Bojan, rozhodne se promluvit s Davidovým otcem o experimentální léčbě.

Profesora Hofbauera ale o celé situaci „poctivě“ zpraví v předstihu Saša. Karel Hofbauer udeří na Davida a Bojana, že chtějí na Staňkovi provést experimentální léčbu. Podle všeho je ale profesor Hofbauer úplně mimo:

Riziko tetování představí další případ mladé ženy, která kvůli této ozdobě kůže trpí sepsí.

Viktor začne rozsévat zášť mezi Mery a Alešem. Docela se mu to daří:

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek