Kde se odehrává nový seriál televize Prima Modrý kód? V bohem zapomenuté Rubavě

V sobotu 25. března ve 20.15 startuje v mimořádné předpremiéře na televizi Prima nový seriál z lékařského prostředí Modrý kód. Vydejte se ale už nyní seznámit se s krajem, kde se se seriál odehrává.

Hornická města již dávno ztratila svoji slávu, a nejinak je tom s Rubavou. Skvělé jméno, které toto hornické městečko mělo za socialismu, je pryč a zůstaly jen velké problémy, nezaměstnanost a kriminalita.

Důl Julie místním nepomůže

Na úpatí Krušných hor už byly v podstatě všechny doly zavřené. Jedním z posledních otevřených dolů je důl Julie, který se nachází nedaleko Rubavy. Ani ten ovšem místním příliš nadějí neskýtá. Zejména v sociálně vyloučených lokalitách na okraji města vzrůstá napětí. Právě sem se stěhuje MUDr. David Hofbauer, špičkový chirurg a jedna z hlavních postav Modrého kódu, aby zde a v místní nemocnici přečkal, než se „přežene“ problém, který je nucen řešit v Praze.

Velkým kontrastem k tomu je sportovní a lyžařské středisko Stříbrný důl, přezdívané Stříbrňák. Luxusní rekreaci si zde dopřává movitá klientela z Čech i zahraničí. Ta se na chodbách i operačních sálech nemocnice Rubava mísí s místními. Ve Stříbrňáku vlastní hotel Tomáš, bohatý milenec doktorky Lucie Krutinové. I když je to milá a pracovitá lékařka, místní v ní vidí jen slečnu, kterou si vydržuje „pracháč“.

Každý má svá tajemství

Stejně jako Rubava ani rubavská nemocnice již není, co byla. Před revolucí bývala nákladně a moderně vybavenou výkladní skříní socialistického zdravotnictví, dnes již má to nejlepší za sebou. Jedině díky snaze a citu pro mezilidské vztahy je primář urgentního oddělení schopen tu a tam pro své oddělení i pro celou nemocnici získat některý z potřebných moderních přístrojů, které dokáží zachránit životy pacientů.

Prohlédněte si nemocnici v Rubavě!

Jaké jsou tedy důvody, proč chce někdo v rubavské nemocnici vůbec pracovat? Někdo utíká před svými problémy, někdo pyká za profesní škraloup či slabost, někdo ztratil ambice nebo je prostě jen úzce spjat s místem, odkud pochází. Někdo se přišel schovat…

Nový seriál z lékařského prostředí, který stojí na reálných diagnózách a skutečných příbězích pacientů, Modrý kód sledujte na Primě v mimořádné předpremiéře v sobotu 25. března ve 20.15 a pak vždy každé pondělí a středu ve 20.15!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.