Lucii čeká v Modrém kódu zásadní těhotenské vyšetření. Jak dopadne?

Modrý kód (62) - upoutávka

Luciino těhotenství neprobíhá zcela standardně. Jako by nestačilo, že se s ní rozešel její partner Tomáš, který se rozhodl zůstat se svojí rodinou, ale její miminko ohrožuje vzácná vývojová vada. Nyní musí Lucie podstoupit velký screening, který napoví, jak na tom její nenarozené dítě zdravotně je a jak bude vše po porodu probíhat. Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Na urgent přivážejí mladý pár po autonehodě. Rodiče muže neschvalují jeho vztah s partnerkou. Po velké hádce, kdy rodičům chtěl oznámit, že čekají dítě, v nervozitě nabourá. Oba jsou zranění, mladík mnohem vážněji.

Na urgentní příjem přijíždějí rozrušení rodiče zraněného, stejně jako rodiče jeho partnerky. To vyvolá na urgentu poměrně kuriózní situaci, kdy nejedna osoba dojde k úrazu!

Lucii čeká velký těhotenský screening. Přijíždí kvůli němu dokonce i odborník na gastroschízu docent Bajer, aby společně s Luciiným porodníkem naplánovali optimální datum porodu vzhledem ke stavu nenarozeného dítěte. Dopadne screening pro Lucii dobře, nebo se dozví špatné zprávy?

Experiment pokračuje

David s Rasputinem pokračují v experimentální léčbě, očekávají příchod pacienta na odběr kmenových buněk. Samozřejmě vše pokračuje absolutně tajně, nikdo o tom nesmí vědět.

Rasputin se chce sejít s Mičurinem, kterému kdysi pomohl a nedávno i jeho manželce, aby mu pomohl dostat matku do České republiky. Rozhodne se ke krajnímu řešení a pro matku se Ruska vydá sám. Ani Bojan ani David s ním nesouhlasí, nedá se ale nic dělat.

Za Růženkou na urgent přichází Jindra i pan Hojer. Nakonec to vypadá, že oba mají o Růženku a Vali upřímný zájem.

Viktor chce zpět syna

Viktor se snaží nepřijít o syna. Přestal pít a snaží se, aby mu jeho matka opět vrátila syna. Ta se ale bojí, že se Viktor vrátí zpět k alkoholu a na syna se opět vykašle.

Nikdo mu ale nevěří, že se opravdu změnil a že vše dělá nikoliv pro své ego, ale kvůli synovi. Mery se proto rozhodne zakročit.

Dramatickou epizodu Modrého kódu sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek