Máme obrovský tým poradců, prozradila o Modrém kódu obsahová ředitelka Lenka Hornová

Modrý kód - Lenka Hornová

"Modrý kód je odvěký boj dobra a zla, v tomto případě života a smrti," říká ředitelka obsahu televize Prima Lenka Hornová. Co dalšího prozradila o přípravách nového seriálu Modrý kód? Podívejte se na rozhovor.

Pod vedením Lenky Hornové vznikal i zaběhnutý seriál Ohnivý kuře, který se setkal s velkým úspěchem. Ředitelka obsahu má dlouholeté zkušenosti s televizní tvorbou, proto dokáže odhadnout vkus českých diváků. Podle ní se Češi potřebují pořádně zasmát, ale zároveň mají rádi lidská dramata.

O ta půjde v Modrém kódu především, ačkoliv jeho příběhy rozhodně nehodlají stavět na klišé založeném na vyprávění o vztazích sestřiček a lékařů. Naopak, Modrý kód má divákům ukázat v každém díle tři až čtyři případy na urgentním příjmu, které jsou pro tým specialistů nejdůležitější. Stejně jako osobní příběhy lékařů a sester z Nemocnice Rubava budou diváci sledovat i zajímavé osudy pacientů.

Tým poradců a nakukování pod ruce lékařů

Modrý kód si díky lékařské odbornosti vyžádal také masivní spolupráci s týmem profesionálů z integrovaného zdravotního systému. "Máme obrovský tým poradců, kam nepatří pouze doktoři, ale také hasiči, policisté, vodní záchranáři, horská služba..." vysvětluje Lenka Hornová a dodává, že při přípravě seriálu tvůrci navštěvují několikrát týdně urgentní příjem Fakultní nemocnice v Motole, aby načerpali nejen inspiraci, ale hlavně dokázali skutečně poznat reálný chod nemocnice, který přenesou na televizní obrazovky.

Podívejte se na celý rozhovor.

Modrý kód uvidíte na Primě už 25. března ve 20.15 na Primě!

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.