Marek Němec alias MUDr. Hofbauer navštívil pražskou záchranku. Pojďte se také PODÍVAT!

Modrý kód - Marek Němec na záchrance

Hlavní hrdina nového seriálu televize Prima Marek Němec alias MUDr. David Hofabuer skončil na pražské záchrance!

Důvodem jeho pobytu na dvou základnách Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy naštěstí nebyly nečekané zdravotní problémy, ale šance blíže poznat záchranářskou profesi, a nahlédnout tak pod pokličku urgentní medicíny.

Ve společnosti skutečných "profíků"

Seriálový doktor David Hofbauer v podání Marka Němce je excelentní chirurg, pro kterého je medicína na prvním místě a pro záchranu pacienta je ochotný zkusit vše. Herec si při své návštěvě dvou stanic Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP) na Praze 5 i centrály na Praze 2 vyzkoušel práci záchranáře nanečisto.

Pod vedením zkušeného záchranáře Matěje Hříbala – specialisty na urgentní medicínu – absolvoval základní výcvik, včetně manipulace s pacientem v sanitce i mimo ni.

Zkušenosti z natáčení

„Při natáčení Modrého kódu na nás dohlížejí odborní poradci, abychom v rolích lékařů i dalších zdravotníků byli věrohodní.Z medicíny jsem tak něco pochytil, laicky, samozřejmě. Dnes jsem díky Matějovi Hříbalovi získal mnoho dalších cenných, praktických rad, které, věřím, nebudu muset v osobním životě použít, ale hodí se vědět,“ řekl po výcviku na výjezdové základně na Praze 5 Marek Němec.

Aby urgentní medicínu poznal Marek Němec ze všech stran, podíval se také na ředitelství ZZSHMP na Praze 2. Tam jej vedoucí lékař Roman Skřipský obeznámil s prací operátorů, kteří jen na pražské záchrance odbaví denně 600 až 700 telefonátů. „Je neuvěřitelné, jak rychle a na co všechno musí operátoři reagovat. Kolikrát vlastně ,jen pouhým správným vedením volajícího pomohou zachránit život či udrží pacienta při životě do příjezdu záchranářů. To je obrovská zodpovědnost, zároveň ale i nádherná práce,“ říká Marek Němec.

Herec věří, že získané informace ze základního záchranářského výcviku nebude muset v osobním životě využít, jako doktor David Hofbauer však bude excelovat a diváky jistě přesvědčí, že na urgentním oddělení nemocnice Rubava je na správném místě.

Premiérové epizody seriálu Modrý kód sledujte každé pondělí a středu na Primě od 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.