Maty s Lucií budou mít ostrou výměnu názorů. Proč? Dozvíte se v Modrém kódu

Modrý kód (49) - upoutávka

Lucie i Maty jsou oba relativně nekonfliktní. To se ovšem mění s příjezdem mladé těhotné pacientky, na jejíž léčbu mají každý diametrálně odlišný názor.

Na rubavském sídlišti objevuje mladá dívka svého polooběšeného bývalého přítele. Samozřejmě si vyčítá, že ona je příčinou chlapcova zoufalého činu. S pomocí lékařů z urgentu se jí jej podaří resuscitovat, ale chlapec ani po příjezdu sanitky nebude mít vyhráno. Přímo na urgentu bude navíc dívka konfrontována s otcem mladíka, který jí vyčítá, že za všechno může ona. Nakonec se ale ukáže, že to celé bylo trochu jinak…

Saša "na koni"

Saša získá novou „páku“ na Bojana a na Mery. Když se totiž Maty v minulém díle neudrží a za nejapnou poznámku Saše dá facku, Saša si připraví lékařskou zprávu, s níž přichází za Bojanem. Výměnou za to, že ji neuveřejní, po Bojanovi požaduje, aby ji pouštěl k lepším pacientům a operacím.

Profesor Hofbauer se konečně začíná probírat po atace. Cesta jej čeká ještě dlouhá, ale první pozitivní krůčky již provedl.

Dalším pacientem je muž s podezřením na infarkt. Infarkt ale není na vině, je to diabolka v srdci. A manželka zraněného má jasno, jedná se o konkurenční boj mezi pekaři. Je to ale otázka, kdo nakonec za zdravotní stav muže může…

Paní Hojerová je v Rubavě

Za Vali přichází pan Hojer s prosbou, zda by Jindra nemohl přespat u ní a u Růženky. Má se totiž vrátit jeho manželka a pan Hojer nechce Jindru vystavovat stresu. Protože chtěl Jindru chránit, neřekl synovi celou pravdu ohledně své matky.

Ukáže se, že na příjezd své matky Jindra skutečně není připravený...

Na urgent přivážejí seniora a jeho těhotnou dceru po autonehodě. Schyluje se k velkému dramatu, protože na urgent míří i partner ženy a otec jejího nenarozeného dítěte, který má velmi svérázné názory takřka na vše. Na urgentu skutečně rozjitří náladu!

Nezapomeňte v pondělí od 20.15 na Primě sledovat další epizodu Modrého kódu! Mimochodem, mezi Mery a Davidem to opět zajiskří!

Sdílejte článek