Maty se neudrží a pleskne jednu Saše. Jak to změní náladu v Modrém kódu?

Modrý kód (48) - upoutávka

Drzost se nevyplácí, ale horká hlava také ne. Vyjde z této konfrontace vítězně Maty, nebo Saša?

Nedaleko Rubavy nabourá mikrobus plný dětí. Děti jsou raněné, protože některé z nich nebyly připoutané. Ale proč vlastně mikrobus havaroval? Jeho řidič se dušuje, že se vyhýbal staré ženě v bílé košili. Ta ovšem není nikde k nalezení a všichni kolem začínají mít pocit, zda si muž báchorku o ženě v bílém nevymyslel.

Na urgentním příjmu se scházejí rodiče zraněných dítě a volají po zodpovědnosti. Obviňují jak učitelku dětí, tak řidiče a jsou naprosto nekompromisní.

Za Zojou do Rubavy přijíždí její známý, a to přímo na urgent. Vyžaduje po ní informace o Rasputinovi, které ale Zoja nemá. Navíc si muže na urgentu všímá David, u kterého jeho přítomnost vzbuzuje nejedno podezření.

I Zoja mu začíná být podezřelá, na svůj věk a na to, že ještě nemá aprobaci, se mu zdá příliš zkušenou lékařkou s velkou praxí. David už to nevydrží a na mladou lékařku udeří. Ta ovšem jeho verbální útok prozatím odrazí…

Primář Bojan se snaží přimět Matyho, aby si od plastického chirurga nechal doléčit a zhojit jizvu po autonehodě. Maty to ale odmítá, jizvu bere jako připomínku toho, co se stalo. Jenže přesně proto si Bojan, který je zároveň psycholog, myslí, že by bylo vhodné jizvu zredukovat. Maty si ale do ničeho mluvit nenechá. A do celé situace se navíc vkládá i Saša, která má samozřejmě ke všemu co říct.

Vali mezi dvěma muži

I přes to, že Dan není zrovna fanda do dětí a do Růženky, Vali se těší na romantickou večeři s ním ve dvou. Dokonce si na ni objedná i krásné šaty. Do toho se ale objevuje pan Hojer, který má podle Vali schopnost převrátit na ruby veškeré její plány. Jak to bude tentokrát?

Na urgentním příjmu se léčí bývalý spolužák Jiřího Bojana i docenta Staňka. Oba dva se na něj přicházejí podívat coby na pacienta, on ale zejména Bojana nechce vidět, a dokonce se i odmítá léčit na jeho oddělení, protože mu dle jeho slov zničil život. Čím? Tím, že se oženil s Bíbou, na kterou si dělal zálusk! Celý případ bude mít ale ještě jednu rovinu, kdy Maty konečně prohlédne, co je Saša zač…

Saša dostane i druhého „facana“, a to od své maminky. Rozhodně se ve středu od 20.15 nezapomeňte dívat na Modrý kód.

Sdílejte článek