Modrý kód: Davidův otec přijede do Rubavy. Hned si všimne nestandartní operace Bíby

Modrý kód (18) - upoutávka

Karel se snaží svému synovi dovolat už týdny. David ovšem na jeho hovory neodpovídá. Musí se proto za ním vypravit do Rubavy osobně. A přijde zrovna ve chvíli, kdy se Bojan s Davidem chystají operovat Bíbu. Podle Davidovy neschválené léčby! Prozradí jejich tajemství?

Dobrodružství s Tomášem bude asi Lucii stát hodně. Nejspíše totiž otěhotněla. A s podporou Tomáše počítat rozhodně nemůže…

Na urgent přivážejí ženu s děsivými zraněními. Neustále ale tvrdí, že si zranění přivodila sama pádem ze schodů. Jedná se nicméně o typickou oběť domácího násilí. Bude ochotna prozradit policii identitu muže, který její stav způsobil?

Ano pro experimentální léčbu

Primář Bojan nakonec dojde překvapivého řešení Bíbina problému – odsouhlasí Davidovu experimentální léčbu. Protože se ale jedná o neschválenou proceduru, rozhodnou se vše provést v maximální tajnosti. Jenže na urgentu se nic neutají... Notabene když do Rubavy jako „na potvoru“ dorazí Davidův otec Karel.

Ten má především problém, že mu David nezvedá telefon, jenže Bojan s Davidem budou mít problém mnohem větší – aby Karel nezjistil, jakou operaci provádějí Bíbě. Karel jako schopný kardiolog nicméně samozřejmě pozná, o co na sále běží a nadšený z toho není. Uvědomí autority, nebo bude držet s rodinou?

Viktor zase pije?

Za Mery na urgent přichází Viktorova matka s jeho malým synem. A Mery se dozví, že i když jim anesteziolog všem tvrdí, jak tráví čas se svým synem, není to pravda. Má evidentně vlastní program. Svůj čas ale nicméně Viktor netráví ani s Lenkou a Mery začíná mít obavy, aby si mladá sestřička nenaběhla.

Dalším případem jsou dva muži, které přivážejí na urgent s otravou botulotoxinem. Otrávit je měli na Stříbrňáku během hubnoucího kurzu. Jenže ostatních padesát lidí na hubnoucí kůře žádné problémy nemá, zdroj otravy je tedy třeba hledat jinde.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek