Modrý kód: Profesor Hofbauer se stěhuje k Davidovi. Bez Kida a Mery by to ale nešlo

Modrý kód (45) - upoutávka

David Hofbauer začíná bojovat s tím, že se rozhodl neumístit otce na soukromou kliniku, ale nechat si jej u sebe doma. Bohužel, v den, kdy má být převezen k něm domů, Davida skolí ataka jeho nemoci, kdy není schopen ničeho, natožpak tak závažné činnosti jako postarat se o nemohoucího otce.

Naštěstí má po boku Kida a Mery, kteří mu s celou situací dost pomohou!

Podivná dopravní nehoda

Muž na přechodu srazí tři dívky. Nikdo neví, proč je vlastně přejel. Jedna z dívek umírá na místě, její sestra je s vážnými zraněními převezena na urgentní příjem, kde se jí ujme Maty. Ten do celého případu promítá svoji vlastní historii a autonehodu, při níž zahynula jeho manželka a nenarozené dítě. Zvládne se o dívku postarat, nebo jeho vlastní emoce převáží nad bystrým úsudke?

Proč ale muž vlastně dívky přejel? Nebyl ani opilý ani pod vlivem drog, na vině je pravděpodobně duševní choroba či novotvar na mozku. Podle diagnózy jeho lékaře měl trpět Alzheimerovou chorobou, což se ovšem neprokázalo. Na diagnóze ale nezáleží, muž se s podobnou vinou nedokáže vyrovnat a dokonce odmítá operaci, která by zcela zvrátila jeho mozkovou degeneraci.

Těhotná?

Třetí dívka, kterou auto srazilo, ihned po nehodě zmizela a nikdo neví kam. Když se konečně objeví na urgentu, není sice příliš zraněná, ale jak zjišťuje Vali, má mírnou mentální retardaci a je zároveň v 16 letech těhotná. Její rodiče by byli nejraději, kdyby provedla při zákroku rovnou interrupci, protože se již nechtějí kromě postižené dcery starat i o její dítě. Jinak chtějí dítě dát k adopci. Podobné jednání ale Vali neschvaluje, zejména když se dozví, že dívka by si miminko chtěla nechat. Jenže jak situaci řešit? Nakonec zasáhne babička…

Jedna vitální babička bude také další pacientkou na urgentu. Přivážejí ji se zraněním nohy, které si přivodila pádem z postele. Lucie se diví, jak je to možné, vždyť přece člověk nepadá z postele jen tak každý den. Nakonec se ukáže, že pád z postele proběhl v rámci sexuálních hrátek. A vitální babička uštědří Lucii i několik velmi důležitých životních mouder.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek