Modrý kód: S Bíbou to nevypadá dobře, Karel ji chce převézt do Prahy. To ale ona odmítá!

Modrý kód (20) - upoutávka

Jako by nestačilo, že se o její zdraví strachuje Bojan a David, do celé záležitosti se nyní vložil i Davidův otec Karel. Jenže Bíba toho začíná mít tak akorát dost!

Hned zrána přivážejí na urgent muže se spálenými ploskami nohou. Ukazuje se, že je to bratranec Petry. Sice tvrdí, že si všechno udělal sám. Jenže je jasné, že na vině je někdo další. „Namočil“ se totiž do špatných kšeftů a momentálně ho stíhá vlastní minulost. Bohužel odmítá vypovídat na policii. Do celé záležitosti se ale vloží Petra!

Karel opět ve hře

Bíba je dušná a po operaci nevypadá vůbec dobře. Stěžuje si na píchání v hrudníku a ani David, ani Bojan neví, co za jejími problémy stojí. Jako by nestačilo, že má Bíba problém, se objeví i Karel, Davidův otec. Ten má samozřejmě spoustu výhrad jak k provedenému zákroku, tak k životnímu stylu Davida.

Navíc chce nechat Bíbu převézt do Prahy k nejlepšímu kardiologovi. Bíba se ale „zabejčí“, ona věří Davidovi a odvoz do nemocnice rezolutně odmítá. Jedině, pokud by to schválil sám David. Zjistila také, že největším problémem mezi Davidem a jeho synem Karlem je to, že otec vlastnímu synovi nevěří. Bíba ale Davidovi věří!

Sblíží se otec se synem?

Karel je nicméně přesvědčený, že Bíba mu chce jen ukázat, jak by se ke svému synovi měl chovat. I o tom si s Davidem chce promluvit. Jelikož jsou ale oba stejní „samorosti“, bude to těžký oříšek.

Lucie konečně prozradí Tomášovi, že je těhotná. Teď se ukáže, jak se k tomu postaví on!

Podivné zranění od medvěda

Dalším pacientem je muž, kterého skalpoval medvěd. Ne, že by snad v Krušných horách žili medvědi, ale muž spadl do jejich výběhu. Naštěstí spolu s ním přivezli i jeho skalp, který se David s Rasputinem pokusí navrátit. Jak se ale ukáže, muž chtěl zřejmě spáchat sebevraždu. A ve svých úmyslech hodlá pokračovat také ve chvíli, kdy se po operaci probudí.

Otrava oxidem uhelnatým není to jediná komplikace, s níž přivážejí dalšího pacienta. Muž má poškozený srdeční sval a potřebuje okamžitě operaci. Jeho žena, která se o něj tolik strachuje, se nicméně nakonec ukáže jako původce jeho obtíží.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky medvěd sebevražda