Modrý kód ve středu ukáže, proč by se mělo dodržovat lékařské tajemství

Když se totiž některá informace o zdravotním stavu člověka dostane k nesprávným očím nebo uším, může rozpoustat zásadní problém, tak jako v případě jednoho pacienta, jehož příjem bude řešit rubavský urgent.

Učitel tělovýchovy přímo během hodiny zkolabuje. Žáci, kteří ho mají rádi, mu okamžitě zavolají záchranku. Nikdo ale neví, co vlastně muži je. David se rozhodne muži udělat řadu testů, včetně toho na HIV.

Pozitivní...

Základní test na tuto smrtelnou nemoc vyjde pozitivní. Výsledky tohoto nehodnověrného testu se ale dostanou do nesprávných rukou…

Saša má poněkud netradičního pacienta. Mladého muže přivedla jeho partnerka, protože kašle krev. Zdálo se mu, že má chřipku, ale vyrazil do hospody „vypálit červa“. Za to mu samozřejmě Saša řádně vyčiní. Nevypadá to nicméně, že by se mělo jednat o něco extrémně vážného a s podezřením na „přechozený“ zápal plic jej pošle domů s antibiotiky.

Když ale poté s Matym prohlíží jeho snímky, objeví, že jeho stav je mnohem vážnější, muž má nádor na plicích. Protože byl ale muž při vyšetření dost dotěrný a nádor nebyl příliš dobře viditelný, je i podle Matyho omluvitelné, že Saša nádor přehlédla.

Šikana v Modrém kódu

Tento názor ale nebude sdílet přítelkyně muže, již bude Saša zpravovat o jeho zdravotním stavu. Jak už je jejím zvykem, nebude ale s ženou jednat příliš s citem, a ta si na její chování bude stěžovat Bojanovi. Nový ředitel nemocnice si Sašu nechá zavolat a ta v jeho kanceláři naprostou vybouchne. Připadá si totiž šikanovaná.

Na urgentu budou řešit také popálené pacienty z hořícího domu. Jenže to nakonec vypadá, že se jedná spíš o případ pro policii. Ještě že bratr Mery Ondřej bude zrovna na urgentu, když mezi muži vypukne boj.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.