Modrý: Přehnané ambice otce vyústí až v bulimii jeho dcery. Je ještě cesta zpět?

Modrý kód (31) - upoutávka

Podnikatel Skála je v Rubavě „velké zvíře“. I v Modrém kódu jste už jednou měli možnost setkat se s ním. Nebylo to příjemné setkání a vězte, že v nové epizodě to také nebude žádná milá záležitost.

Na urgent přivážejí jeho dceru, která nemůže dýchat a začíná dokonce zvracet krev. Dušuje se, že snědla jenom dort. Davidovi Hofbauerovi je ale okamžitě jasné, že toto dort způsobit nemohl a že mladá žena musí mít v krku nějaké cizí těleso. To prokáže i rentgenový snímek.

Když se ale Skála dozví, že jeho dceru by měl ošetřovat právě David, ztropí na příjmu scénu. Jeho samého totiž David operoval po zásahu bleskem a kvůli vážným popáleninám mu musel amputovat kus jeho „mužské pýchy“. V žádném případě nechce, aby se tento lékař věnoval jeho dceři.

Povolá proto na urgent dokonce i svoji dobrou známou, starostku Růžičkovou, aby sjednala pořádek. Její dcera Saša se nabídne, že se na Skálovu dceru podívá a vyšetří ji místo Davide, to ale starostka rázně zatrhne a Saša bude vypadat jako neschopné malé dítě…

Ve vyšetřeních tedy pokračuje David Hofbauer, který zjišťuje, že dívka snědla lžičku. Podle dalších typických znaků je mu coby lékaři jasné, v čem tkví problém – jeho pacientka trpí bulimií. To si ale její otec odmítá připustit, protože ve své dceři vidí krásnou modelku s úspěšnou kariérou. Už ale nevidí, jaké trápení jí kariéra, kterou si pro ni vysnil, přináší.

I další příběhy na urgentu ale budou neméně zajímavé. Nová lékařka Zoja prokáže, že její schopnosti jsou nejen na poli medicíny:

Za Kidem přijede z Německa jeho bratr. Kid stále žije tím, že s ním odjíždí Německa, jenže jak David vidí, nic není, jak vypadá:

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek