Nad Viktorem se smráká, Jana už ho odmítá krýt. Sledujte Modrý kód

Modrý kód (53) - upoutávka

Viktorovy problémy s alkoholem právě překročily únosnou mez. Po nešťastné události už jej přestává krýt i Jana. To, že chodí opilý do práce, se zanedlouho provalí...

Jana jde k Viktorovi domů pohlídat malého a dohlédnout na Viktora. Stane se ale přesně to, co vždy, Viktor se totálně opije, a tentokrát jej dokonce musí přitáhnout barmanka. Na tohle už nemá Jana nervy! Nejvíc ji štve, že jí Viktor neustále lže.

Dva rybáři najdou u rubavské řeky utonulého mrtvého muže. Jak se ale nakonec ukáže, muž sice vypadá jako utopenec, mrtvý ale není. Policie, kterou kvůli nálezu mrtvoly zavolají, zjistí, že žije a přivážejí ho na urgent, kde začíná boj o každou minutu a o jeho život. Policie se navíc snaží zjistit, o koho se vlastně jedná, muž u sebe totiž nemá žádné doklady.

Na sále pod vlivem alkoholu

To, že je Viktor zpitý na mol, mu nijak nebrání v tom dorazit na urgent a vykonávat své zaměstnání. Sestřička Jana se tomu jen diví. Když Viktora konfrontuje s realitou, alkoholikovi rupnou při pohledu na láhev nervy. Jana už odmítá Viktora krýt. Řekne tedy vše Bojanovi? Jak se k celé věci sestřička postaví?

Po včerejším záchvatu se Zoja opět objevuje na urgentu. Všichni se tomu diví, zejména Rasputin. Ten neví, co si o mladé lékařce má vlastně myslet.

Také Zoja už má pocit, že by měla jít s pravdou ven. Kvůli neustálým Davidovým poznámkám se nakonec rozhodne celou pravdu svěřit právě jemu.

Co jí David poradí? Aby vše řekla Rasputinovi. Bude mít Zoja kuráž na to svěřit se mu. A jak se k celé věci postaví sám Rasputin?

Psychicky labilní útočník

Muž s bodným poraněním ramene je dalším pacientem. Někdo jej přímo u něj doma napadl. Jediné, po čem ale muž touží, je jeho dcera. Chce vědět, co s ní je. Ukazuje se, že jeho dcera není zcela normální, ale má psychické postižení. Zraněná naštěstí není, nicméně prý mívá čas od času záchvaty vzteku a agrese. Dokonce na urgentu pokouše zdravotní sestru! Všem na urgentu začíná docházet, že zranění asi muži nezpůsobil neznámý útočník…

Policie začíná řešit případ ztráty léků z lékového skladu urgentního příjmu. Jedná se přesně o ty léky, které pod tlakem ukradla zoufalá sestřička Petra. Bojan se snaží samozřejmě vše držet v rámci oddělení, bohužel na oddělení má svého „špeha“ starostka, a není jím Saša, ale doktor Kodym.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek