Nový primář v Modrém kódu ihned vyřeší hrozbu soudu. Koho jím ale vlastně Bojan určí?

Jiří Bojan coby nový ředitel rubavského urgentu definitivně určí nového primáře. Davidovi se jeho výběr líbit moc nebude...

Muž, který zkolabuje na své zahrádce a kterého přiveze na urgent jeho dcera, odmítá jakoukoliv lékařskou péči. Evidentně má ale zdravotní problém. Lékařům však nedůvěřuje od doby, kdy v nemocnici zemřela jeho manželka. Vypadá to nicméně, že má otravu tetanem a není očkovaný.

Očkování i ošetření ale kategoricky zamítá a jeho dcera, shodou okolností zdravotní sestra, neví, jak postupovat. Muž chce dokonce zažalovat nemocnici, protože ho lékaři hospitalizovali i přes jeho nesouhlas. Jak se ale ukáže, nebyli to lékaři, kdo jsou zodpovědní za smrt jeho ženy… V této situaci se navíc v dobrém světle ukáže nový primář urgentu.

Modrý kód čekají změny

Toho představí doktor Bojan a rozhodně se nebude zamlouvat všem. Bude dobrým primářem? To ukáže čas.

Maty řeší svůj neurologický problém, nedokáže správně hýbat rukou, což je u lékaře dost zásadní komplikace. Jeho problému si všimne dokonce i Váňa.

Problém s projímadlem

Na urgent přivážejí zmláceného mladíka. Podle vyšetření nejde o nic vážného, pacienta ale začne velmi bolet břicho. A protože se kolem začnou objevovat „známé firmy“ Bangy a mladík odmítá operaci, Davidovi začíná být jasné, že to všechno nebude jen náhoda.

Dále bude urgent řešit případ opilého chlapce. Jak je možné, že se namísto, aby byl ve škole, doma opil? A proč to vlastně všechno udělal, nebudou na vině problémy v rodině?

Pacientka věřící kartám bude dobrý oříšek pro Davida. Ošetřovat ji bude nakonec Nina. Žena je přesvědčená o tom, že má zánět slepého střeva. Nina bohužel zjistí, že problém je o něco vážnější.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.