Patrik Děrgel bude bojovat v Modrém kódu o život

Těžké popáleniny

Během záchrany dětí v hořícím domě se smrtelně popálí a zraní záchranář Pavel (Patrik Děrgel). Jak k celé dramatické situaci došlo a jak se sympatickým záchranářem bude v dalších epizodách? Dívejte se ve středu od 20.15 na Primě na Modrý kód.

Záchranář Pavel se čistou náhodou ocitne u vypuknutí požáru na rubavském sídlišti. Záchranáře v sobě nezapře, proto se vydá plamenům v ústrety, aby zachránil ty, kteří se nemohou zachránit sami. U té přiležitosti se ale vážně popálí a sám končí jako pacient na urgentním příjmu.

Co k dramatickému natáčení říká herec Patrik Děrgel?

Patrik Děrgel ztvárnil v seriálu Modrý kód sympatického záchranáře Pavla, který bohužel při jednom pracovním zásahu utrpěl těžké popáleniny a jde mu o život.

Nutno říct, že vypadaly naprosto věrohodně, a tak jsme se zeptali, jak mu bylo, když se viděl coby z poloviny ohořelý? „Tím, že se maska připravovala dvě a půl hodiny, tak si na to člověk postupně zvyká. Jinak by to byl určitě šok.“ Prozradil, že při přípravě takto náročné masky musel spolupracovat: „Musel jsem se totálně depilovat, oholit všechny chlupy a vousy, protože by se při sundávání latexové masky strhly.“

Tři čtvrtě roku práce na seriálu prý mu přinesla nový pohled na práci záchranáře: „Moc jsem o ní nevěděl, ale práce na seriálu mě utvrdila v tom, jak moc je to dobrodružná profese. Opravdu je obdivuji. Třeba i to, jak dokážou přijít z práce, uvařit si večeři a žít normální život, protože to, co zažívají v terénu, je často šílené.“

Jste zvědaví, jak to se záchranářem Pavlem dopadne? Sledujte Modrý kód ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek