Porod Lucie v Modrém kódu se blíží. Jak to na urgentu zvládnou?

Modrý kód (73) - upoutávka

Lucii zbývá už jen pár dní do porodu. Vypadá to ovšem, že se věci dají do pohybu rychleji, než kdokoliv čekal. Modrý kód ovšem čeká drama, Luciino dítě má totiž vrozenou vývojou vadu a v momentě, kdy se narodí, musí být přítomen docent Bayer. Ten ovšem počítá s pozdějším termínem porodu...

Po návštěvě sociálky u Davida odvedli Kida úřednice. Kid to samozřejmě pochopil jako útok na svou osobu a podraz od Davida.

Podraz v Modrém kódu

Ačkoliv to tak nebylo, David to Kidovi nemůže vysvětlit. Nezvedá mu totiž telefon a ani se nedá nijak kontaktovat. David se dokonce ozve i Kidovu kamarádovi Fánovi, aby zjistil, kde Kid je. Podařilo se mu totiž sociálce utéct z dětského domova a nikdo neví, kde momentálně je.

Sexuální obtěžování. Nebo ne?

V Rubavě se všichni přesvědčí o tom, co může přinést křivé obvinění. Učitele na místní škole obviní dívka ze sexuálního obtěžování. I když jsou obvinění nepodložená, místní na muže i jeho ženu útočí.

Někteří dokonce nejdou daleko ani k fyzickému násilí. Když jim neznámý útočník vhodí do domu zápalnou láhev, nejvíce příkoří způsobí manželce obviněného muže. Jak se ukáže, muž byl navíc obviněn neprávem… To už ale nikoho nezajímá.

Luciino finále

Lucie leží od napadení v nemocnici. Všichni se o ni starají, nejvíc ale samozřejmě Mery, která je nejen největší kamarádka Lucie a vrchní sestra, ale také porodní bába.

Lucie navíc začíná mít kontrakce a ačkoliv ji všichni přesvědčují, že se porod ještě neblíží, ona je přesvědčená o tom, že se příchod miminka na svět blíží. Problematické navíc je, že je třeba, aby byl ihned po porodu v Rubavě docent Bayer, odborník na gastroschízu, který má operovat Luciino dítě okamžitě po narození.

Sašu čeká druhé kolo atestačních zkoušek. I když se její matka tváří, že vše pojistila, Saša je nervózní. A možná právě proto, že by ráda udělala atestaci sama za sebe.

Na urgent navíc přivážejí Jindru Hojera, který dostal epileptický záchvat v aquaparku na tobogánu. Jeho otec má velké výčitky svědomí, že ho vůbec do aquaparku neměl brát. Vali udělá, co bude v jejích silách, aby Jindru zachránila.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek