Povede se v Modrém kódu Davidovi přesvědčit Rasputinovu matku k operaci?

Modrý kód (70) - upoutávka

Modrý kód ožívá rodinným dramatem. Rasputinova matka odmítá se synem komunikovat a nekomunikuje vlastně s nikým z lékařského personálu na urgentním příjmu. Její život je ale tím v ohrožení a David jako její ošetřující lékař se jí bude snažit domluvit. Bude to ale stačit?

David vytáhne správňačku Mery na ilegální zápasy. Jeden by nevěřil, ale vrchní sestře se tam bude i trochu líbit, ačkoliv by to nikdy Davidovi nepřiznala!

Ilegální doping

David ale nechodí na zápasy sázet, ale vypomáhá na zápasech jako doktor. Za chvíli ale bude muset David řešit zápasníky i na urgentu. Po jedné z bitek totiž oba skončí na nosítkách. Ukáže se, že jeden z nich byl pod vlivem drog….

Slíbil, že ji nebude operovat

Rasputinova matka odmítá brát léky. Není to ale nejmoudřejší, její organismus začíná kolabovat v důsledku hyperkalemie a selhávání ledvin. Protože ale odmítá operaci, nedá se nic dělat. David je ale přesvědčený o tom, že by měl matku Rasputina operovat, když je v přímém ohrožení života. Rasputin to ale zavrhuje, protože již matce slíbil, že ji do ničeho nebude nutit a operovat ji nebude.

To David nechápe. Rozhodne se proto sám s matkou promluvit. Podaří se mu jí ale přesvědčit, aby už syna dále netrápila?

Viktor má v Modrém kódu už zase problém

Viktor se snaží skloubit péči o syna a práci. Moc se mu to nicméně nedaří. Vypadá to navíc, že opět uniká k návykovým látkám…

Není Váňa jako Váňa

Asistent pacientů Ben pozve Sašu na rande. Její matce se ale samozřejmě moc nelíbí, že by se její dcera měla „tahat“ s obyčejným zdravotním bratrem. Jenže Sašu už matčiny řeči nebaví. Navíc má trumf v kapse!

Objevila totiž v Davidově kumbálu peníze od Janka a netrvalo jí dlouho si domyslet, že se jedná o úplatek za neschválenou léčbu kmenovými buňkami.

Dalším pacientem bude mladý muž, který má sice možná trochu otřes mozku, jeho největším problém ale bude jeho otec, rádoby drsňák, který chce mít ze syna tvrďáka. Jak se ale ukáže, káže vodu a pije víno.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek