Primář Bojan se opět projeví jako charakter. Sledujte Modrý kód

Modrý kód (35) - upoutávka

Celý rubavský urgent "žije" kauzou, která spojuje Davida Hofbauera, Sašu Růžičkovou a Viktora Žáka. Všichni se domnívají, že to bude David, na koho padne vina.

Viktor se snaží využít ve svůj prospěch komplikace s pacientem, v němž Saša Růžičková kvůli vynechané revizi, k níž ji donutil právě Viktor, zapomněla jeden z nástrojů. Žák to vidí jasně, obětním beránkem a exemplárně potrestaný bude David Hofbauer a on i Saša z celého případu vyjdou „čistí“.

Manželé Petrželovi, rodiče postiženého pacienta, plánují žalovat nemocnici a samozřejmě i oni mají zájem na exemplárním trestu. Sašina matka potřebuje, aby její dcera zjistila, kdo je jejich právním zástupcem, aby mohla celou věc „směrovat“ vlastním směrem a aby z celé kauzy neměla problém Saša a nikoliv David.

Jenže primář Bojan se rozhodne vzít celou věc do svých rukou a tím tedy všem vytře zrak!

Na urgentní příjem přivážejí pár po autonehodě. Muž je vysoce zmatený, žena, která s ním ve voze jela ale zraněná velmi těžce. Ukáže se navíc, že to byl pravděpodobně muž, kdo řídil, aniž by kvůli odebranému řidičskému průkazu mohl. Vypadá to, že navíc zraněnou ženu přesunul na sedadlo řidiče tak, aby to vypadalo, že řídila ona.

Dalším pacientem je spolužák sestřičky Petry z medicíny Láďa Dusík. Toho přivážejí s velkou bolestí hlavy a působí zmateně. Prokop odhadne, že je mladík pod vlivem drog. Nakonec bude ale tkvět příčina jinde – v otravě kofeinem.

Lékaři a zdravotnický personál budou v Rubavě řešit i spoustu dalších dramatických případů. Dívejte se v pondělí od 20.15 na Primě na Modrý kód.

Sdílejte článek