Proč je vlastně Zoja v Rubavě? To se dozvíte v Modrém kódu

Modrý kód (51) - upoutávka

Zoja Višněvská není v Rubavě jen tak. V pondělní epizodě Modrého kódu se konečně dozvíme skutečný důvod jejího zájmu o Rasputina.

Rasputin se nakonec rozhodl do Ruska nejezdit. Už dokonce není ani sklíčený, podařilo se mu navázat spojení se svým známým v Rusku, který ho o zdravotním stavu matky bude informovat.

Před nemocnicí objevují David s Rasputinem za volantem auta bezvládného muže, který má v hlavě zapíchnutý šroubovák. Určitě si jej tam ale nepíchl sám!

Zoja se zajímá o Rasputina. Davidovi se ale zdá, že její zájem není až tak nezištný. A jak to tak vypadá, Zoja skutečně není nevinná. Jen Rasputin to ještě neví.

Ukazuje se, že Zoja potřebuje získat Rasputinovu důvěru kvůli účasti na tajném výzkumu.

Dalším pacientem je malý chlapec s totálním selháním jater. Nikdo neví, co je příčinou. Možná rozvod a neschopnost jeho rodičů se domluvit.

Rodinné trable

Lucie je ve stresu, tentokrát ovšem nikoliv ze svého rizikového těhotenství, ale z maminky, která se své svobodné dceři rozhodne najít partnera. Samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí. Až na to, že Lucie to takhle nevidí…

Když David přijde domů, nachází v bytě asistentku svého otce. Ta je stále přesvědčená, že profesor Hofbauer chce do léčebny a nechce být u Davida. David s tím ale kategoricky nesouhlasí a asistentku vyhodí.

Sám je ale z celé situace zoufalý, protože s ním otec nekomunikuje.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek