Prokop z Modrého kódu oslní primáře. Jednoduché to ale mít nebude

Prokopa čeká složitý případ muže s nečekanou diagnózou, kterou sice správně stanoví, ale bude o ni muset zabojovat. Nový primář v ní totiž nebude mít důvěru.

Pan Jíra z komunity, které se stará o mentálně postižené a kde žil i schizofrenik, kterého nedávno ošetřovali na urgentu, se vážně zraní při pádu ze žebříku. Horší je, že má otravu krve ze zranění.

Jeho ošetřující lékař Rasputin se proto vypravuje do osady, aby zjistil, o jakou otravu se jedná. Komunita ho zaujme, vyznávají totiž podobné názory na neviditelnou energii, jako on sám.

Kdepak, tenhle případ Modrého kódu nebude chřipka

Na urgent přichází muž, který se domnívá, že má chřipku. Jeho stav se ale rapidně horší a nikdo neví, co mu vlastně je. Kolabuje a jeho ošetřující lékař přichází s odvážnou hypotézou – muž by podle něj mohl mít malárii. Jenže kde by tak ve střední Evropě mohl k této exotické nemoci přijít?

Primář Kodym Prokopovu diagnózu nepodporuje, pokud si za ní lékař opravdu stojí, musí mu přinést hmatatelný důkaz.

Vali a pan Hojer spolu od momentu, kdy Vali řekla upřímně, co si myslí o svatbě, nemluvili. Teď ji to ale mrzí. Mrzí to ale evidentně i pana Hojera. Kdo z nich udělá první vstřícný krok?

Viktor něco skrývá

Mery se rozhodne přijít na kloub tomu, proč je Viktor jako tělo bez duše a usíná, jak si sedne. Odpověď jí doslova vyrazí dech!

Dalším pacientem je malý chlapec, který zkolaboval s bolestí na prsou během hokeje. Vali s Davidem zjišťují, že má vážnou vrozenou vadu. Jak je to ale možné, že o ní nikdo nevěděl?

Věděli jste, že je možné prostřelit si jedním výstřelem šourek, koleno a nárt? Ano, přesně tohle se totiž stane jednomu smolaři, když si před kamarády hrál se svojí zbraní.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.