Rakovina varlat u modelky? I takové případy musí řešit Modrý kód

Modrý kód (57) - upoutávka

Na Filipa Kodyma a Sašu Růžičkovou čeká v lékařské praxi na urgentu v Rubavě velmi podivný případ...

V Rubavě se chystá velká fashion přehlídka. Jedna z modelek ještě ale před vstupem na molo zkolabuje. Najít příčinu jejího kolapsu není snadné. Doktor Kodym společně se Sašou objeví v dutině břišní nádor. Zdá se ale, že se jedná o nádor na varlatech. Jak je to možné?

Bojan učiní zásadní rozhodnutí. Sašou se už nechce nechat dále vydírat a rozhodne se nabídnout jí výpověď, přičemž by podle něho tak oba vydělali. Saše se to ale ani za mák nezamlouvá.

O celé věci se navíc od Saši dozví i Maty, kterého naštve, že ho jeho otec chtěl chránit. Nejraději by z rubavského urgentu odešel. Existuje vůbec něco, co jej dokáže v nemocnici udržet?

Za Viktorem přichází na urgent jeho matka, která po něm chce důležité dokumenty pro jeho syna. Viktor si ale pořád myslí, že o syna nepřijde. To by ale pro to musel něco udělat…

Davida čeká pacient jako stvořený pro jeho experimentální výzkum týkající se aplikace kmenových buněk – muž po infarktu. Ten ale z neznámého důvodu léčbu odmítá, ačkoliv jej k ní přemlouvá i jeho otec.

Maty při svém ranním běhu potkává skupinu běžců pro charitu. Jeden z nich se hroutí k zemi. Ukazuje se, že všichni sportovci jsou zdravotně handicapovaní, ale svým během vydělávají peníze pro jiné, ještě více znevýhodněné. Bohužel muž, který zkolaboval, je nucen zůstat v nemocnici kvůli svému zdravotnímu stavu. Tím by ale ohrozil výdělek celého týmu pro děti nemocné diabetem, což přece nemůže dopustit. Jenže pustí ho jeho lékaři, Lucie a Maty?

Filip Kodym má neustále (oprávněné) výhrady k chování Saši. Tentokrát má ale Saša pádný důvod, proč může na pacienty kašlat…

Sdílejte článek