Rasputin odjíždí do Ruska. Nebo ne? Sledujte Modrý kód

Modrý kód (54) - upoutávka

Rasputin je pevně rozhodnut i přes přemlouvání Zoji a koneckonců i Davida odjet do Ruska za svou matkou. Zejména Zoja si je ale jistá, že cesta do Ruska je pro něj jistá sebevražda.

Rasputin je stále rozhodnut odjet do Ruska za svojí nemocnou matkou. Na oddělení se ale nechce nikomu se svým záměrem svěřovat.

Pevně spojení

Urgent bude řešit snad nejkurióznější případ – muže a ženu, na které se vylila izolační pěna a neoddělitelně je spojila k sobě. Problémem je nejen jejich fixace, ale hlavně vnitřní zranění. Na urgentu opět začínají tikat vteřiny přežití.

Během ošetřování „uvíznutého“ pádu kolabuje i Lucie. Je snad s jejím nenarozeným dítětem něco v nepořádku?

David jde Rasputinovi vyzvednout věci do bytu. Tam ale „nachytá“ Zoju, která se mu snaží sebrat pas, aby nemohl do Ruska odjet. Nechce ho nechat jet nejen kvůli výzkumu, ale i jemu samotnému. David ale na její prosby o pomoc neslyší.

Na urgent přijíždí další pacient s podezření na mrtvici. Bere si jej Saša, po domluvě s Bojanem na to má právo. I tak mají ale ostatní lékaři obavy, zda to mladá doktorka zvládne. Diagnóza mrtvice navíc není jistá. Manželka pacienta přehlížela jeho zdravotní stav, svého muže považovala trochu za hypochondra.

Chudák Saša

Saša začíná mít pocit, že její matka nadržuje Kodymovi, kterého na urgent přivedla. Na její stížnosti, že si na ni Kodym zasedl, vůbec nereflektuje. Filipa Kodyma už starostka totiž vidí coby primáře urgentu a ten podle ní bude v budoucnu nad Sašou držet ochrannou ruku.

Přivážejí i hospodského z nedaleké vesnice, který po ranním „frťánku“ zkolaboval. Jak ale tvrdí jeho žena, hospodský už dávno nepije. Tak co se mu tedy stalo? Nikdo z urgentu si nebude vědět rady, co s pacientem. Nastoupit bude muset ten nejzkušenější lékař, a to i když má jiné povinnosti…

Vali bude muset ošetřit malého chlapce, který podle návodu sestrojil petardu. Ta mu samozřejmě přímo v ruce vybouchne a vážně jej zraní.

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek