Roman Štolpa přijde dnes večer s pistolí a granátem na urgent

Magor na příjmu

Zoufalý manžel onkologicky nemocné pacientky, kterého si v Modrém kódu zahrál Roman Štolpa, přišel na urgent do Rubavy s pistolí a granátem. Jak si s ním poradí doktor Hofbauer a jeho kolegové?

Manžel pacientky zaútočil se zbraní a granátem na urgent, dostal jste se někdy do podobně nebezpečné situace jako osazenstvo rubavské nemocnice?

„Do takového nebezpečí jsem se dostal asi dvakrát, nešlo o střelnou zbraň, ale jednou šlo o kudlu a podruhé o teleskopický obušek. Měl jsem období, ne že bych to vyvolával, kdy se to kolem mě dělo, a ačkoliv se nerad peru, jsem výbušnej a nenechám si nic líbit, místo toho, abych tu situaci přečetl, že nemá smysl se do toho vložit, protože těch lidí je víc a nechtějí slyšet, co jim řeknu. Naštěstí to vždycky dopadlo dobře, sice s nějakou menší újmou, ale dobře,“ vypráví Roman Zach alias Rasputin.

Zajímavost od Jana Urbana, který v Modrém kódu hraje záchranáře: „Mám kamaráda záchranáře a občas vypráví historky, u kterých bychom nechtěli být. Někdy jsou lidé agresivní, protože jsou vystresování. Jednou byl dokonce i pod střelbou, prostřelili mu kufr, který měl v ruce. Vedle sebe měl policistku, ale ta se bála, tak jí vzal zbraň a střílel místo ní, protože tu situaci museli nějak vyřešit.“

Dramatické události v Modrém kódu sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek