Roman Vojtek alias Dany je nová posila rubavské záchranky v Modrém kódu

Záchranář Dany

Dan, kterému se říká Dany, je chlapík, co v Rubavě potká svojí dávnou spolužačku Vali. Té se bude chtít zalíbit a navázat s ní vztah. Zatím ale nechce žádné závazky, je spíš pro volnější vztah, takže mu bude soužití s dcerou partnerky trochu život komplikovat. Doposud byl zvyklý řídit život podle svého, a tak teprve v budoucnu uvidíme, jak to s nimi dopadne.

Jaký je váš vztah k lékařům a zdravotníkům vůbec?

Čím dál tím lepší, nebylo to vždycky takové, jsou v tom osobní vzpomínky a záležitosti z mládí, ale hodně se změnilo v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, i přístup je zcela jiný. Z mládí si pamatuji, že jít k zubaři na základní škole bylo to největší peklo, co mohlo člověka potkat. Nebo ležet v nemocnici, která tenkrát připomínala něco mezi psychiatrickou léčebnou a pitevnou. Dneska je to všechno jinak. A i já to beru jinak. Ale samozřejmě, že nejlepší je se nemocnicím vyhýbat a to bych rád dodržel až do své smrti.

Umíte si představit, že byste se jako záchranář nebo lékař mohl živit?

Ne, to vůbec ne. Já je obdivuji a smekám před všemi, kteří tuhle práci dělají. Jednak pro to, co všechno si museli nastudovat a co musí umět, a také pro to, čemu jsou každý den vystavováni, co musí vidět a zažít.

V běžném oboru se člověk setká se smrtí nebo ohrožením života možná několikrát v životě, ale oni se s takovými věcmi setkávají denně. A i přes veškerou snahu záchrana někdy nevyjde. Nedovedu si představit, že bych se musel vyrovnávat s věcmi, jako že třeba umřelo dítě.

Jak se vám pamatují latinské názvy, které jako zdravotník hodně používáte?

Vůbec. Prakticky 80 % obrazů, ve kterých vystupuji, začíná tak, že přivezu pacienta s nějakým zraněním a musím ze sebe rychle vychrlit diagnózu. Což si myslím, že dělám, ale pan režisér by to chtěl ještě rychleji. Musím říct, co mu je, co jsme mu zaintubovali, kolik miligramů čeho jsme mu dali, kde má jaké tržné rány a pohmožděniny… Nevím, nevím, kdybych tohle dopředu věděl, jestli bych do toho šel. (smích)

Samozřejmě že zapamatovat se to dá, ale ve chvíli, kdy se ozve stop, to okamžitě vypouštím z hlavy a zapomínám. Je to pro mě španělská vesnice.

Znáte se už s kolegy z Modrého kódu z dřívějška, nebo jste se poznali až na place?

Prakticky se znám se všemi. Buď jsem s nimi točil, nebo jsem s nimi hrál v divadle. S Marikou Procházkovou jsme hráli dokonce i jeden zamilovaný pár v muzikálu Producenti.

Pokud vás budeme chtít vidět v dalších projektech, třeba i v divadle nebo v kině, na co byste nás pozval?

V divadle Hybernia budeme hrát přes léto v původním obsazení muzikál Mamma Mia, představí se tam všechna velká jména jako Helena Vondráčková, Leona Machálková, Danka Šinkorová, Petr Kolář, budeme hrát s živým orchestrem. Dál už čtrnáctým rokem hrajeme v Divadle Palace komorní muzikál Miluji tě, ale. A od září můžu diváky pozvat na muzikál pro děti i dospělé Ať žijí duchové v Kongresovém centru, který v listopadu vystřídá muzikál Rocky pro dospělé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.