Rubavský urgent pod drobnohledem skutečných odbornic. Nemocnice prošla na 99 % procent

Modrý kód pod drobnohledem

Na urgent seriálu Modrý kód zavítala nečekaná vizita. Práci svých seriálových kolegů sem přišly zkontrolovat skutečné lékařky a zdravotní sestry. Zázemí seriálové nemocnice bylo pro sedm úžasných dam mimořádným zážitkem, patří totiž mezi věrné fanynky Modrého kódu. A jak práci kolegů milá a upřímná návštěva ohodnotila? Vrchní sestře Mary jejich názor takřka vehnal slzy do očí.

Pět zdravotních sester a dvě lékařky mají za sebou bohaté profesionální zkušenosti v oborech, jakými jsou mimo jiné neurologie, gynekologie, pediatrie, kardiologie či urgentní medicína. Všechny se celou svou pracovní kariéru věnovaly pacientům a záchraně jejich života a zdraví. Mají tak dokonalou představu o práci zdravotníků i o tom, co všechno se za jejich obrovským nasazením skrývá.

Vzácnou návštěvu by primář Bojan bral do týmu hned

Přítomné herce v čele s Jiřím Štěpničkou (seriálový primář Bojan) potěšilo, že odbornice si ztvárnění jejich postav pochvalují a považují je za velmi zdařilé.

Oblíbený herec vzápětí dámám složil poklonu, když na jejich přímý dotaz, zda by je bral do svého týmu, bez váhání reagoval slovy: „Hned, okamžitě, s radostí! Kdy můžete nastoupit?“ Jak prozradil, ke skutečné medicíně má nejen díky svému synovi-lékaři blízko, a práce lidí v tomto oboru si tak nesmírně váží.

S úsměvem a diplomacií gentlemana konstatoval, že zkušené profesionálky by v týmu primáře Bojana měly velkou šanci.

Trochu v rozpacích byla z pochvalných reakcí na svou seriálovou postavu vrchní sestry Mery herečka Sabina Laurinová. „Já si nesmírně vážím té zpětné reakce. To je ta největší pocta, protože když vytváříte určitou postavu a diváci, navíc největší profesionálky, by vám nevěřili, tak by to pro nás bylo moc smutný. Já vám moc děkuju,“ uzavřela až s dojetím v hlase tuto návštěvu herečka Sabina Laurinová.

Uznání přítomných zkušených zdravotnic Sabinu potěšila, o to víc se zajímala o jejich rady a doporučení, aby byla pro diváky její Mery nadále věrohodná.

Režisér Modrého kódu tváří v tvář názorům fanynek i zdravotnic

Režisér seriálu Modrý kód Jaromír Polišenský diskuzi nakonec s úsměvem ukončil konstatováním, že odborný konzultant seriálu, který je přítomen na každém natáčení, bude mít pro tento den asi volno.

Návštěva ateliéru by nebyla kompletní bez prohlídky zázemí. Maskérnou a kostymérnou přítomné fanynky provedli umělecký maskér seriálu Modrý kód Vilém Persy a vedoucí kostymérka Jitka Huňková.

Sledujte Modrý kód v ponděli a ve středu od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.