Sabina Laurinová, Eva Burešová a pětibojař David Svoboda se spojili pro charitu

David Svoboda je spolu s dalšími sportovci z Dukly povoláním voják. Na akci Desítka na desítce se dokonce ukázal v uniformě a se zbraní. Zbraň však nesloužila k ochraně zúčastněných, ale k odstartování jednoho z charitativních běhů akce Desítka na desítce, kterého byl právě David patronem.

Na jeho výstřel tak na trati 200 m vyběhlo na 150 dětí, aby podpořily dlouhodobého pacienta z FN v Motole, kterému byl výtěžek ze všech uskutečněných běhů věnován. Davidovi uniforma skutečně slušela. A neměl jí na sobě náhodou. Po závodu odjel spolu s ostatními sportovci na několikadenní vojenské cvičení do Vyškova. I když nechtěl prozradit detaily, zjistili jsme, že se bude nejspíš jednat o kemp „přežití“. V minulém si již nacvičil „únos“. „Diplomaté, významné osobnosti, ale i sportovci mohou být využiti také jako cíl teroristického útoku. Je dobré být na tyto situace připraven. Cvičení je natolik realisticky připravené, že i když víte, že se jedná jen o cvičení, při samotném průběhu jste natolik vtaženi do děje akce, že vám to skutečně prověří vaše silné i slabé stránky. Hodně mi to dalo a musím uznat, že je to emotivní síla“, poodhalil David Svoboda něco z minulého cvičení.

Ne každý má zbraně rád

Zatímco David se stavěl k pistoli zkušeně, další z patronů akce, Dominik Hašek, přistupoval ke startovacímu nástroji s respektem. „Nemám rád zbraně a mám k nim patřičný respekt“, dodal. A tak jakmile odstartoval, ihned zbraň předal do rukou organizátorů a sám se šel věnovat povzbuzování malých běžců. Vítězi v kategorii nejrychlejší čas na trati 800 m, jedenáctiletému Janovi Seemanovi, osobně potřásl rukou.

Návštěva z Modrého kódu

Na volnočasovém veletrhu bylo závodních tras celkem šest. Děti se utkaly v běhu na 200 a 800 m, hobby běžci a hendikepovaní si změřily své síly na trati 1600 m. Pro zkušené běžce byla připravena trať 5 a 10 km. Všechny běhy měly filantropický podtext. Výtěžek směřoval na čtrnáctiletého Matěje B. a jeho přání, dostat počítač s monitorem, bezdrátovou klávesnicí a myší. Voucher ke splněnému přání mu předaly herečky ze seriálu Modrý kód Sabina Laurinová alias sestra Mery a Eva Burešová, která v seriálu hraje zdravotní sestru Petru Horváthovou. Matěj je velký fanoušek Sabiny, a tak si pro ni i Evu připravil skladbu na violoncello, na které hraje již několik let. Sabina se tímto aktem cítila velmi dojata.

Eva vypadá čtyři měsíce po porodu opravdu neskutečně. Všichni přítomní mamince malého Nathaniela obdivovali její ploché bříško. Eva obdivy oplácela úsměvem a s chutí mlsala čokoládu.

Pro ty, co neodradilo deštivé počasí, zazpívala mimo jiné i píseň „Prší“ Monika Bagárová, která na vystoupení přijela se svou mladší sestrou Natálií. Natálku doprovázel na akci její přítel Michael.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.