Saša Rašilov dostal pěstí. Jak se v Modrém kódu natáčela bitka?

Žádný trik! Aby výsledek bitky, kterou diváci uvidí v pondělním díle seriálu Modrý kód, vypadal co nejvěrohodněji, nechal si herec Saša Rašilov pořádně naložit…

Maskéři seriálu Modrý kód se tentokrát pořádně vyřádili na herci Sašovi Rašilovovi. „Ciferník“ mu v maskérně rozbili za necelou půlhodinu, na place ho ale trápili ještě o něco déle. A to doslova.

Doktor Tomášek ve vyloučené čtvrti

Coby MUDr. Michal Tomášek se Saša Rašilov dnes dostane do vyloučené rubavské čtvrti, zvané „Ronďák“. Netuší, že ho jeho výlety do nebezpečné čtvrti dostanou do ohrožení života! Stane se totiž obětí brutálního napadení. Roztržené čelo, zbitý a okradený, to jsou následky, se kterými nepočítal… I když velkou část práce na dobrém výsledku odvedli maskéři, s kůží na trh šel herec i sám. „Byl to nerovný zápas, dva profesionálové a já, který se neumí prát. Ty zakuklence hráli dva kaskadéři. Scénu jsme nazkoušeli, některé údery jsou simulované, ale chtěl jsem, aby to vypadalo co nejvěrohodněji, sem tam jsem tedy nějakou i schytal. Ale samozřejmě tak, abych byl schopný odehrát další obrazy,“ vzpomíná na natáčení rvačky Rašilov.

Několik dní v maskérně

Scénář byl nemilosrdný: roztržené čelo a rozbitý nos. Následky nerovné bitky herci maskéři na place museli vyrábět hned několikrát. Natáčení jednoho dílu je totiž rozvržené do dvou týdnů, během kterých mu vyráběli různé fáze hojení rány. „Já mám tahle natáčení rád. Pro nás, kteří většinu seriálu točíme v ateliérech, jsou reálná prostředí vždycky vzrušující. I když je to samozřejmě mnohem méně komfortní a technicky mnohem náročnější. Ateliér je nasvícený, všude ticho, klid, žádná zdržení. Tohle jsme točili v reálném paneláku, kde musíte zastavit klapku pokaždé, když někdo pustí vysavač nebo zapne nahlas televizi,“ vypráví Saša Rašilov, který během natáčení této scény netušil, že je nadlouho jednou z jeho posledních. Natočil ji na konci února. O týden později se natáčení Modrého kódu kvůli koronaviru na dva měsíce zastavilo.

Na další epizodu seriálu Modrý kód se podívejte ve středu ve 20.15 na Primě a nezapomeňte, že seriál Modrý kód můžete sledovat také on-line:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.