Seriály a filmy

13. července 2018 09:00

Jana Mrákotová

Seriálová sestřička Petra navléká korálky pro dobrou věc

Oblíbený seriál televize Prima Modrý kód má sice ve vysílání prázdninovou pauzu, herci ale ani tak nijak nezahálí. Třeba herečka Eva Burešová, která v tomto seriálu hraje zdravotní sestru Petru Horvátovou, se téměř nezastaví. Stará se o syna Nathaniela, natáčí, hraje v divadle, volného času tak nemá nazbyt, a přesto má chuť ještě pomáhat ostatním. A navíc k pomoci nadchne i své kolegy. Přesně jako tomu bylo v rámci jejího projektu Korálkování Evy Burešové. Pr

Spolu s kamarády a hereckými kolegy se sympatická herečkaEva Burešová sešla nedávno na pražské Letné, kde si dali všichni rande v obchůdku s korálky a kde jim ochotní majitelé bezplatně poskytli nejen zázemí, ale také obrovskou hromadu korálků. Při svém prvním společném Korálkování se Eva Burešová těšila z podpory kolegů z Modrého kódu Anastasie Chocholaté a Davida Gránského s jeho přítelkyní Niki. Ruku k dílu připojily i kamarádky a muzikálové zpěvačky Radka Pavlovčinová, Michaela Tomešová se synem, Michaela Gemrotová, Natálie Grossová, Nikol Kouklová, Anna Slováčková a Genny Ciatti. Dobrou věc podpořil i další herecký kolega Miroslav Šimůnek. A kamarádka a kolegyně Sandra Nováková, která dorazit nemohla, vyrobila jeden náramek pro Korálkování doma. Mladá herečka Eva Burešová našla inspiraci ke svému projektu právě v obchůdku na Letné, kde výrobu charitativních náramků uspořádala. Kdysi si do tohoto malého korálkového království zašla na nákup a odcházela s obrovskou taškou korálků, ze kterých chtěla vyrobit náramky pro fanoušky. „Pár náramků jsem vyrobila a dala je na můj profil na sociální síti. A ozvalo se mi přes tisíc lidí! Napadlo mě tak, že bych to mohla propojit i s nějakou dobrou věcí. Založila jsem si profil Holaguapa, kde jsem několik náramků nabídla k prodeji s tím, že veškerý výtěžek bude určen dětem,“ popisuje začátky projektu usměvavá Eva. Pak se to ale dle jejích slov „trošičku zvrtlo“ a ozvalo se velké množství zájemců, pro které nestíhala náramky vyrábět. „Stala se z toho taková stresující záležitost, že když jsem šla kolem stolu s korálky, měla jsem z toho skoro deprese, že nemůžu tak velkou poptávku zvládnout,“ vzpomíná. Nakonec Eva náramky přes noc vyrobila a zveřejnila na svém profilu s výzvou ke koupi. Za pár měsíců pak nasbírala 30 tisíc korun a dalších 15 tisíc přidal i kamarád kadeřník Honza Kořínek. „Na to, že jeden náramek stál 70 korun, tak to bylo super, všechny peníze jsme poslali do Hořovické neonatologie. Chtěla jsem z toho udělat tradici, něco jako je Barování Sandry Novákové, kde by se na mém Korálkování Evy Burešové setkávali mí kolegové a každý by sám vytvořil náramky. A ty pak prodáme, za trochu vyšší částku, aby mělo smysl pomáhat,“ vysvětluje herečka, jak k jejímu prvnímu společnému korálkování s kolegy a kamarády došlo. A proč název profilu, kde náramky nabízí, Holaguapa? „Můj syn má příjmení Krásný, to je Guapo ve španělštině. Chtěla jsem, aby to mělo něco společného se mnou, proto Guapa,“ směje se Eva. Z prvního společného Korálkování Evy Burešové má už jeden náramek i svého majitele – ten, který vyrobil David Gránský, se vydražil za 5100 korun. Náramky dalších osobností bude Eva dál nabízet na zmiňovaném profilu, kde budou i informace, komu bude výtěžek z této její charitativní činnosti určen.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.