Stanoví David v Modrém kódu netradiční diagnózu docenta Staňka?

Modrý kód (38) - upoutávka

Kardiochirurg Staněk má vážné problémy se srdcem. Nyní jej opět přivážejí s ukázkovými příznaky infarktu na urgent. Jenže nic není, jak se zdá, a David bude muset stanovit diagnózu, která infarktu vůbec neodpovídá.

Muž si v místní truhlárně v Rubavě závažně poraní ruku. Vypadá to, že si ji snad chtěl na kotoučové pile sám uříznout. Navíc je podezřelé, že si ruku před svým konáním zaškrtil, aby nevykrvácel. Proč by to ale dělal? To musí zjistit lékaři na urgentním příjmu, kteří se pokusí muži ruku zachránit. Podezření mají lékaři hned zpočátku na drogy či alkohol. Muž je ale překvapivě „čistý“.

Prokop se naštve

Po probrání z operace muž lékařům osvětlí, proč se snažil ruku si uříznout – strašně ho totiž již dva roky, před nimiž si ruku zlomil, bolí. A nikdo mu nedokáže od bolestí pomoci. Zoju napadne, že by se mohlo jednat o mikrocysty u nervů, speciální diagnózu, o níž jednou slyšela na přednáškách. Bude mít mladá lékařka pravdu? A jak se na ni bude tvářit Prokop, jemuž pacient ve skutečnosti náleží?

Poté, co se Zoja a Rasputin intimně sblížili, je mezi nimi trošku dusno. Zoja se rozhodne jednat a celý problém jednou provždy vyřešit.

Matka, která odmítá opustit své dítě

Na urgent přichází žena s kočárkem s malým dítětem, která se sotva drží na nohách. Je jí na zvracení a bolí ji v podbřišku. V žádném případě ale nechce podstoupit žádná velká vyšetření a operaci, nechce totiž, aby od ní kdokoliv odebral její dceru. Jenže jak situaci vyřešit?

Prokopa jeho partnerka Pavla seznámí se svým známým z kliniky plastické chirurgie. Ten Prokopovi nabídne místo na své klinice. I Pavla se na urgentu ale s někým seznámí – S Prokopovou maminkou, a ta tedy nebude z nové partnerky svého syna nadšená.

Zdá se jí o dost starší a celkově si ji představovala jinak.

Dalším pacientem je muž zraněný vlakem. Nikdo neví, zda se jednalo o sebevraha nebo nešťastnou náhodu, vypadá to ale, že se jedná o sebevraha, který, pokud přežije, skončí rozhodně v péči psychiatrů.

Na urgent přivádí Petřina matka svoji druhou dceru, která „prý odněkud spadla“ a bolí ji ruka. Všechno je ale trochu podezřelé. Matka ani neví, co se její dceři vlastně stalo. Hlídala ji vůbec? Jak se na tento případ bude tvářit sociálka?

Staněk má opět problém

Přivážejí i docenta Staňka, který si sám zavolal sanitku, protože je přesvědčený, že má infarkt, což by jako kardiochirurg měl sám poznat. Jenže David Hofbauer přijde na něco jiného – o infarkt se nejedná!

Záchrannou službu v Rubavě posílí nový záchranář Dany. A překvapivě se moc dobře zná s Vali:

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek