Seriály a filmy

6. května 2019 12:09

Jana Mrákotová

V Modrém kódu se loučí sestřička Petra

Eva Burešová dotočila poslední obraz v seriálu Modrý kód. Diváci se budou loučit se sestřičkou Petrou Horvátovou. Půvabná herečka Eva Burešová, kterou diváci seriálu Modrý kód znají jako sestřičku Petru Horvátovou, strávila s touto rolí téměř tři roky.

estřička Petra patří od začátku vysílání Modrého kódu k velmi populárním postavám. Eva Burešová, která ji hraje, se objevila v téměř 200 dílech Modrého kódu. Stala se také tváří jednoho u edukačních spotů v rámci kampaně "Když jde o život" ve spolupráci s Českým červeným křížem.

Evy jsme se přímo na place zeptali na její pocity, s jakými se se svoji postavou loučí

Evo, dnes se loučíte s postavou Petry Horvátové, se kterou jste strávila téměř tři roky. Jak probíhalo loučení na place?

„Bylo to velmi emotivní. Do poslední chvíle mi to vůbec nedocházelo. Točili jsme od rána a bylo opět hodně prostojů, ale jakmile jsme začali točit můj poslední obraz, nechtělo se mi domů. Když pak přišli všichni na plac a loučili se se mnou, probudil se ve mně strašný stesk. Byla to dlouhá a nádherná doba,“ prozradila nám herečka.

Měla jste s Petrou něco společného, byla vám něčím blízká?

„Myslím si, že za tu dobu jsme se staly jednou osobou. Rozdílný byl jen makeup a počet piercingů.“

Co se vám honilo hlavou, když jste se musela rozhodnout, zda seriál Modrý kód opustit?

„Ještě nemůžu prozradit, proč z Modrého kódu vůbec odcházím, ale věřím, že diváci pochopí proč tomu tak je. Rozhodnutí bylo rychlé, ale samozřejmě jsem si říkala, že se mi bude stýskat... je to složité, to víte, opravdu jsem zažila na place spoustu nádherných chvil. Ale Petra neumírá, Petra žije a může se kdykoliv vrátit! :-),“ dozvěděli jsme se dále od herečky.

A co na to Mery?

Vrchní sestra Mery přijde o jednu z kolegyň. Jak ale nese Sabina Laurinová, která Mery hraje, odchod oblíbené kolegyně? „Vždycky mě to samozřejmě mrzí, když odchází z natáčení Modrého kódu a z našeho rubavského urgentu někdo, koho mám ráda a s kým si troufnu říct, že si rozumíme a s kým je legrace. Nejenom moje seriálová role Mery měla ráda Petru, a byla to taková její svěřenkyně, podporovala ji, tak i v reálu já mám ráda Evu, rozuměli jsme si spolu a bylo nám na urgentu moc fajn. Takže mě to opravdu mrzí, je to divné, když nás kolegové opouští. Naštěstí nás ale opouští jen před kamerou,“ sdělila nám k odchodu Evy Burešové Sabina Laurinová.

Se seriálovou Petrou se ale diváci nerozloučí hned. Na obrazovkách se sympatická Eva Burešová bude ještě pravidelně v Modrém kódu objevovat. O jejím posledním díle vás budeme samozřejmě informovat.

Připomeňte si sestřičku Petru ve videu

Zde fotogalerie z posledního natáčecího dne Evy Burešové

Sledujte dál sestřičku Petru v archivu Modrého kódu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.