V Rubavě je nová droga a lidé po ní řádí jako utržení ze řetězu. Jak si s tím v Modrém kódu poradí?

Modrý kód (8) - upoutávka

Nová droga, to je vždy problém. Když navíc z jedněch uživatelů dělá spící krotké beránky a z jiných agresivní bestie, je jasné, že v Rubavě se bude hrát o život!

Davidův malý kámoš ze sídliště Kid přiběhne pro Davida domů s tím, že dva jeho přátelé mají vážný zdravotní problém. Nakonec se ukáže, že se v Rubavě objevila nová, velmi nebezpečná droga. A zdravotních komplikací stále přibývá. Pacienti jsou požití drogy agresivní, blouzniví. Ukáže se, že jednoho z agresivních narkomanů Saša od vidění zná. Udělá ale zásadní chybu!

Davida Hofbauera nová droga baví zvráceným způsobem baví. Přece jen, každou příležitost zkoumat lidský organismus z různých úhlů bere jako velkou šanci. I on se ale bojí, aby se na Urgentu náhodou neobjevila hromada pacientů „na smrt“ po požití této drogy.

„Hofův“ nezbedný synek

Malý Kid přijde za Davidem do nemocnice a prezentuje se jako jeho syn. Mery i Vali jsou z toho docela vedle, přece jen u „Hofa“ syna nečekaly. A upřímně řečeno, ani David jim to moc neulehčí, protože jim jejich domněnku hned nevyvrátí.

Za narkomanem dorazí nakonec ve službě Mery bratr, policista Ondřej. V Rubavě totiž našli mrtvého mladíka, který požil tu samou drogu, co on. Je tedy třeba dostat se co nejrychleji k dealerovi a drogu zabavit, aby již neumírali další lidé. Jenže pacient nemá ani v nejmenším úmyslu chuť prozradit policii, od koho si drogu koupil.

Jogínka jako nežádoucí milenka

Ve Stříbrňáku je velká akce se cvičením jógy. Hlavní předcvičovatelku přivezou do nemocnice s přetrhanými vazy v kotníku.Odmítá ale operaci, protože potřebuje předcvičovat a odmítá pochopit, že bez operace by už nemusela dobře nikdy chodit, natožpak sportovat.

Do nemocnice se přijde podívat Tomáš za instruktorkou jógy, zanedlouho ale do nemocnice přiběhne jeho říčná manželka, která se domnívá, že je instruktorka Tomášovou milenkou. Na Lucii toho proto bude dost!

Na urgent dále přivezou starého muže s jeho těhotnou vnučkou. Nikdo přesně neví, co pánovi je. Jeho vnučka ale začíná být ve stresu, což pro nastávající matku není vhodné….

Dívejte se na Modrý kód ve středu od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek