Zoufalství může přerůst v nečekanou agresi. Proč se bude střílet na urgentu? Sledujte Modrý kód

Modrý kód (37) - upoutávka

Dramatické události čekají urgentní příjem. Agresivní útok šílence totiž nikdo neočekává!

Prvním případem je pár, který si chtěl vyzkoušet zorbing. Nešťastnou náhodou se ale stalo, že se koule roztočila v momentě, kdy muž sice připoutaný byl, ale jeho partnerka nikoliv. Po dlouhé jízdě z kopce je žena vážně zraněná, ale poranila i svého partnera. Nyní se bude hrát o čas. Oba potřebují operaci.

Dále přivážejí malého chlapce, který chtěl napodobit polykače mečů. Nešťastně si ale poškodil jícen a potřebuje okamžitě na operaci. Čeněk je poměrně živé dítě a pořád má nějaká zranění. Na urgentu pojmou podezření, zda není obětí domácího násilí.

Další případ čeká i na Sašu. Nebude to ale nic, co by si pro sebe představovala...

Bíba a Bojan zvou Mery a Aleše na večeři. Jenže mezi těmi dvěma to začíná trošku skřípat. Vypadá to, že Mery má totiž oči pro někoho trochu jiného…

Operaci své manželky vyžaduje další příchozí na urgent, manžel ženy léčené na onkologii s rakovinou v terminálním stadiu. Muž se odmítá smířit s tím, že by jeho žena měla zemřít. Žádný lékař už ale není pacientce schopen pomoci. Její manžel se proto odhodlá k zoufalým krokům:

Chce, aby ji někdo z urgentního příjmu operoval a odmítá její převoz na onkologii. Aby dosáhl svého, neváhá použít střelnou zbraň ani odjistit granát. Který z lékařů se rozhodne jeho ženu, která operaci rozhodně nepřežije, operovat? A jak hodlají vyřešit riziko, kdyby jim žena zemřela na operačním stole.

Z tohoto dramatu se bude urgent vzpamatovávat ještě hodně dlouho!

Dopadne to dobře? To se dozvíte v pondělí od 20.15 na Primě v další epizodě Modrého kódu.

Sdílejte článek