Inspiroval jsem se u detektivek ze sedmdesátých let, říká představitel Radačinského

Mordparta II – Rozhovor s Davidem Májem

Neustále žvýkající Radačinský, velitel Mordparty, lezl nejen všem seriálovým vyšetřovatelům na nervy. Nevelké sympatie vzbudil Radačinský i u diváků. Kdo ho v jeho postavě nejvíce inspiroval, a proč se vyhýbá černobílým postavám? To v rozhovoru prozradil David Máj.

Zde najdete všechny díly první, ale i druhé série Mordparty v online archivu PRIMA PLAY.

David Máj se jako neustále přežvykující Radačinský objevil už v první sérii, kdy se zasloužil o to, aby Naďu a jejího manžela zavřeli do vazby. Druhá série je však pro vyšetřovatele v rámci Radačinského o dost více matoucí. Chvíli totiž nevědí, co si o snaze Radačinského, aby oddělení dobře fungovalo, mají myslet.

Nakonec se však ukázalo, že prvotní dojmy z nového šéfa oddělení byly správné.

Podívejte se na rozhovor s hercem Davidem Májem, který se přiznal, kde čerpal inspiraci pro takovou postavu.

David Máj vystudoval DAMU, hrál v loutkovém divadle v Mostě. S berlínským souborem Grotest Maru účinkoval po celé Evropě a se souborem Jednotka v Praze. Ztělesnil menší role v několika českých i zahraničních lmech např. Žralok v hlavě, Jedna ruka netleská, Protektor, Dune, Chasing Liberty. Pracoval také v produkčním týmu na lmech Nuda v Brně a Sluneční stát.

14 ZÁSADNÍCH SCÉN Z PRVNÍ SÉRIE MORDPARTY

Poznejte zevrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

–––

Uložit

Uložit

Uložit


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.