Lékaři z Nemocnice Motol budou odstraňovat 2kilový nádor z plic

Další příběhy z Nemocnice Motol. Ve čtvrtek 23. června v novém díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě diváci uvidí mimo jiné příběh mladé ženy, které operovali nádor na plicích.

Petra Bohunická (38) byla s přáteli na cyklistickém výletě, zadýchala se a nemohla ostatním, kteří si z ní dělali legraci, stačit. Šla na vyšetření, které odhalilo obrovský nádor na plicích, jenž navíc tlačil i na srdce. Nádor byl téměř velikosti míče na házenou.

Kdo bude operovat nádor velikosti míče?

Žádný chirurg příliš riskantní zákrok nechtěl provést. Záchranu našla ve FN Motol, kde se profesor Lischke rozhodl k operaci, i když ani on si nebyl jistý, zda nádor bude možné vyoperovat. Zákrok trval skoro 4 hodiny a výkon byl velice radikální. Lékaři se navíc museli vypořádat také s občasnými výpadky srdeční činnosti. Nakonec se ale operace podařila. Paní Bohunická se zotavovala rychle a po dvou týdnech byla propuštěna domů. Dnes se jí daří dobře.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 23. června ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.