Nemocnice Motol startuje. Dokážou lékaři vyléčit těžkou epilepsii chlapečka?

Lékaři z Nemocnice Motol před sebou mají náročné výzvy. Práce s dětskými pacienty je pro doktory obtížná, v prvním dílu cyklu uvidíte, jak může být náročná léčba dětské epilepsie. Rozhodně to ale není nemožné. První díl Nemocnice Motol uvidíte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Co vše je v dnešní medicíně možné, komu lékaři za použití nejnovějších metod dokážou pomoci? Skutečný život, skutečné případy, skuteční lékaři, skutečná nemocnice. Ve čtvrtek 3. března v novém cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě. První dva příběhy zavedou diváky na Kliniku dětské neurologie a na traumatologii Ortopedické kliniky největší nemocnice v ČR.

Léčba epilepsie u malého Gregora

Malý Gregor Varga z Košic podstoupil ve FN Motol chirurgickou léčbu epilepsie. „Netušil jsem, jak bude ten případ komplikovaný. K jeho vyřešení jsme museli použít všechen um celého multidisciplinárního týmu, který se pacientům s komplikovanou epilepsií věnuje. Samozřejmě mám velkou radost z výsledku všeho toho snažení – tím je zdravé dítě a spokojená rodina. Věřím, že ten příběh dá naději dalším pacientům s podobným onemocněním,“ uvádí prof. Pavel Kršek z Kliniky dětské neurologie k tomuto případu.

Ošetřující lékař malého Gregorka přiznává, že největší stres zažívali lékaři při operaci mozku. „I po mnoha letech zkušeností mám trochu úzkost, jak se nemocné dítě z celkové anestezie po tak rizikovém výkonu probudí. Snad je v tom i trocha pokory, která je v takových situacích potřebná. U Gregorka bylo naštěstí všechno v pořádku a všichni jsme si mohli oddechnout,“ dodává profesor Kršek a potvrzuje, že dnes se jeho malému pacientovi daří dobře a vede v podstatě normální život dítěte svého věku.

Následky vážné autonehody si vyžádaly operaci stehenní kosti

Jana Dudová skončila na traumatologii FN Motol po vážné autohavárii. V prvních chvílích je v šoku, je nutné provést různá vyšetření, včetně CT. Vše ukazuje na tříštivou zlomeninu stehenní kosti, kterou bude nutno operovat. Operatér MUDr. Evžen Beitl z traumatologie roztříštěné koleno sešroubuje.

„Případ se nevymykal obvyklým situacím denního života traumacentra kromě složitosti vyřešení hrubě tříštivé zlomeniny stehenní kosti. Díky dobrému konci nepřinesl mimořádný stres či jiné emoce,“ říká MUDr. Beitl. Jeho pacientka dochází na pravidelné kontroly, absolvovala řadu rehabilitací a dva doplňkové operační výkony v podobě odstranění kovového materiálu ke zlepšení hybnosti.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů.

První díl nového cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 3. března ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.