Nemocnice Motol: Takto dnes vypadá dívka po rozsáhlé operaci páteře. Dnes dokonce lyžuje!

Těžká skolióza, která už se nedala léčit ani zdravotním korzetem ani fyzioterapeutickým cvičením, dovedla mladou dívku až do Nemocnice Motol. Náročná operace páteře jí doslova změnila život. Dívka dnes dokonce lyžuje.

Ve čtvrtek ve 20.15 jste mohli sledovat nemocnici Motol. Jeden z příběhů pacientů se dotkl většiny diváků. Mladá pacientka Natálka Hejlová přišla do Fakultní nemocnice Motol s výraznou skoliózou páteře, kterou bylo nutné řešit operačně.

CELÝ DÍL NAJDETE NA PRIMA PLAY

Během celého dílu jste mohli vidět komplikovanou operaci v předním přístupu. Potom následovala druhá, rozsáhlejší operace v zadním přístupu. Nesnadnou operaci provedl prof. Jan Štulík z Kliniky spondylochirurgie, který je s Natálkou dodnes v kontaktu.

Náročná operace byla však teprve začátkem cesty uzdravení a návratu k normálnímu životu mladé dívky. Natálku po operaci čekalo nošení zdravotního korzetu 23 hodin denně, jež má zakřivení páteře ještě více narovnat. Jelikož je korzet vytvořen z plastu, Natálka se v něm musela naučit i základní pohyby jako sedět a chodit. Tuto léčbu samozřejmě doplňovala náročnou rehabilitací.

A jak se daří Natálce teď? „Naše pacienty kontrolujeme v dlouhodobém horizontu. Natálce se daří velmi dobře, a dokonce po rozsáhlé operaci páteře jezdí na lyžích,“ říká prof. Štulík, jenž Natálku operoval.

Další díl nového cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 10. března ve 20.15 na Primě.

Nestihli jste druhý díl Nemocnice Motol?

Nestihli jste první díl Nemocnice Motol?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.