Nemocnice Motol: Zachrání lékaři matku 3 dětí s nádorem na srdci?

Čtvrteční večer zasvětíme na Primě cyklem Nemocnice Motol. Jak si lékaři poradí s nádorem na srdci? Zachrání lékaři matku 3 dětí? Podívejte se na to, co vás čeká již tento čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Ve čtvrtek 5. května v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě diváci navštíví mimo jiné Kliniku kardiovaskulární chirurgie, kde lékaři provedou operaci nádoru srdce mladé mamince tří dětí.

Nádor na srdci

Nikola Síbrtová (34) je mladá maminka tří dětí – dvě jsou v předškolním věku, jedno je ještě miminko. Lékaři jí diagnostikují nádor srdce. MUDr. Milan Horn se rozhodne pro okamžitý zákrok. Náročná operace je prováděna za využití mimotělního oběhu. „Nádory srdce nejsou časté, operují se standardním způsobem na mimotělním oběhu v srdeční zástavě. Nejčastěji se vyskytují v levé síni srdeční, ale nebývají zhoubné a jdou ve velké většině dobře odstranit. Ty zhoubné jsou méně časté, většinou prorůstají srdeční komory (sarkomy) a jsou velmi špatně odstranitelné, a prognóza je velmi špatná a krátká,“ uvádí MUDr. Milan Horn z Kliniky kardiovaskulární chirurgie.

Nádor paní Síbrtové lékaři odstranili, a po operaci tak byla převezena na JIP. V čase, který musela trávit v nemocnici, se o její tři děti starala babička. Po přeložení na normální pokoj mohla začít s rehabilitací a její stav se zlepšoval. Vyzvednout maminku z nemocnice přijeli i její dva starší synové, kteří jako výraz díku darovali ošetřujícímu lékaři obrázek. „Paní Síbrtové se dnes daří velmi dobře. Jen prý výrazně zhubla a má pocit, že jí vadí dráty, kterými má sešitý hrudník, takže uvažujeme do budoucna o odstranění, což je banalita,“ dodává MUDr. Horn.

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 5. května ve 20.15 na Primě.

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.