Česká kuchyně trochu jinak, to je téma dalšího Ohnivýho kuřete Pod pokličkou

Ohnivý kuře pod pokličkou (4) - upoutávka

Seriálová kuchyně a v ní mistři svého oboru. I čtvrtý díl kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou bude plný chutí a vůní. Základem menu bude tentokrát česká kuchyně, na kterou se ale podívají soutěžní dvojice trochu jinak. Vyhraje Halina Pawlowská s Miroslavem Gruszem, nebo Roman Zach s Vojtou Václavíkem? O nejlepším menu rozhodne porota již v neděli ve 14.20 na Primě.

Halina Pawlowská je v roli tety Danči zkušenou cukrářkou. Při vaření s šéfkuchařem Miroslavem Gruszem, jenž bude jejím parťákem, dojde samozřejmě i na dezert, ale podávat se budou i další jídla. Tříchodové menu připraví také její soupeř za plotnou, seriálový otec Šimon – Roman Zach. Ten bude naslouchat radám šéfkuchaře Vojtěcha Václavíka.

Jaké menu společně se svými parťáky z řad profesionálů kuchařského oboru připraví?

Menu:

  • Uzený úhoř s krémem z libečku a bylinkovým salátem
  • Smažená perlička v pivním těstíčku s marinovanou zeleninou
  • Žemlovka

  • Rillette z uzené makrely
  • Kachní prsa, kompot z červeného zelí
  • Štrúdlové mille-feuille

Halina Pawlowská má o tématu dnešního vaření, jímž je česká kuchyně, jasno. „Narodila jsem se v Praze, moje maminka byla napůl Němka, která celý život žila v Praze, můj otec byl Ukrajinec z Podkarpatské Rusi, ale celý život prožil v Praze. To je podle mě česká kuchyně jinak,“ směje se Halina. Její parťák na nedělní vaření Miroslav Grusz působí ve vlastní restauraci, která je splněním jeho snu, jako zástupce šéfkuchaře pracoval i ve dvou michellinských restauracích v Praze a v Itálii. To Romana Zacha vařit naučil, jak sám říká, život a děti. A i když nevaří často, vaří rád. Naopak jeho parťák Vojtěch Václavík je v kuchyni denně. Jako šéfkuchař restaurace Hergetova Cihelna poslední měsíce vytvářel nové menu se zaměřením na středoevropskou tradiční kuchyni pojatou s lehkými inovacemi. Které menu z „české kuchyně jinak“ dostane nejvíce bodů od poroty? O tom rozhodnou šéfkuchaři Gianfranco Coizza a David Díaz Delgado.

Vyzraje Halina Pawlowská na úhoře? A z čeho vytvoří Roman Zach pankáčské kopečky? Uvidíte v nové kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou. Čtvrtý díl zábavné kuchařské show Ohnivý kuře pod pokličkou již v neděli ve 14.20 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.