Extra ukázka: Polda v zajetí infiltrace. Věříte mu závislost na sexu?

Vražda náruživé knihovnice a s ní spojené zjištění, že existuje těžká nemoc v podobě závislosti na sexu, zavede Michala s Juniorem na terapii.

Seriál Polda otevírá další případ. Na konci provozní doby v knihovně někdo zaútočil na knihovnici hasicím přístrojem. Případ zkomplikuje zjištění forenzního specialisty, že mrtvá měla krátce před smrtí poměr. Mohl to být zákazník, se kterým si užila, nebo to šlo o nehodu, ke které došlo při loupeži? Stopy Michala s Juniorem zavedou až k zvláštní "nemoci".

Co chystá Táňa?

Policejní psycholožka Táňa se začíná chovat podezřele, což vybudí Michala s Juniorem k soukromé detektivní akci.

Podívejte se v extra ukázce ze sobotního dílu:

Z jejich nočního šetření v Tánině kanceláři odhaluje, že píše svou vlastní detektivku. Michalovi zjištění vrtá hlavou a snaží se přijít na to, o co jí jde. K tomu všemu musí projít terapií v kruhu závislých na sexu.

Exkluzvní ukázka: Michal s Juniorem se jdou léčit ze závislosti na sexu

Závislost na sexu trápí i lékaře s psychology

Se závislostí na sexu si neláme hlavu jenom Michal Bříza. Obecně totiž dává pěkně zabrat i lékařům a psychologumům. Sami si totiž nejsou zcela jistí, jestli jde skutečně o nemoc. Pokud ano, je spíše psychického, či fyzického rázu? Dlouhá léta byla klinicky popisovaná především hypersexualita, tedy nadměrná potřeba sexuálních aktivit. V případě žen se jedná o nymfomanii. Pokud touto poruchou trpí muž, nazýváme ji satyriázou. Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN) ji řadí mezi kompulzivní chování.

Čtěte více: Kde končí náruživost a začíná regulérní závislost?

Pro zajímavost k tématu ještě můžeme dodat, že Češky v sexu vystřídají za život v průměru sedm partnerů, o dva víc než průměr zjištěný průzkumem v 15 zemích. "V počtu sexuálních partnerů Češky převyšují průměr a uvádějí jich sedm, 19 procent přiznává v dosavadním životě dokonce deset a více sexuálních partnerů. Ze sledovaných zemí je to třetí nejvyšší počet, více je to jen v Rakousku, devět, a Velké Británii, osm," uvedl Peter van der Wildt, ředitel výzkumné agentury Millward Brown, která průzkum provedla.

Sledujte další premiérový díl seriálu Polda v sobotu ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.