Igor Orozovič o Vladimírovi Polívkovi: Prima obsadila moje dvojče

Herec Igor Orozovič se coby poručík Andrej Křížek po třech sériích seriálu Polda rozloučil s Primou. Rozhodl se v dalším natáčení nepokračovat a v prvním díle čtvrté série seriál opustil. Svojí seriálovou židli na kriminálce předal kolegovi Vladimíru Polívkovi k němuž má kolegiálně velmi blízko. A co Igor nejvíc přeje seriálové postavě Poldy – Michalovi Břízovi?

S Michalem Břízou (David Matásek) byl Andrej nerozlučnou dvojkou, přesto se herec Igor Orozovič rozhodl, že v dalším pokračování oblíbeného seriálu už hrát nebude. Po prvním díle čtvrté série se s ním tak tvůrci Poldy museli rozloučit.

Proč herec Igor Orozovič Poldu opustil?

„Bylo to z časových, energetických a tvůrčích důvodů. V kombinaci s angažmá v Národním divadle a dalšími divadly jsem už měl jazyk na vestě a nevěděl jsem, co je normální život. A chyběla mi vlastní tvořivá činnost. Polda byl naprosto skvělý a je to pro mě zásadní etapa umělecky i lidsky, ale říkal jsem si, že v nejlepším se má přestat a že musím zkusit další výzvy. Nakonec jsem místo natáčení další řady nazkoušel úchvatný muzikál Davida Bowieho – Lazarus, ve kterém jsem, podle mého názoru, posunul nějaké svoje limity. A taky jsem pomohl na svět představení Bezruký Frantík, což je vedle Cabaretu Calembour asi vrcholem mojí tvůrčí invence. Takže jsem sice jednu krásnou věc opustil, ale díky tomu mohly jiné vzniknout. Člověk musí dělat kroky do neznáma. Ale stýská se mi, to zase jo,“ prozradil svoje důvody herec, proč se nepustil do dalšího natáčení.

Celou 1. epizodu čtvrté série a odchod Igora Orozoviče ze seriálu Polda si můžete přehrát on-line v archivu iPrima.cz:

Tvůrci seriálu tak museli hledat Břízovi nového parťáka. Když se Igor Orozovič dozvěděl, že jeho nástupcem bude Vladimír Polívka, pobavilo ho to. „Smál jsem se. Protože vždycky si děláme legraci, a to nejenom v Poldovi, že když onemocním, vezme to za mě Polívka. Lidi si nás totiž šíleně pletou. Dokonce i v médiích občas prohodí naše fotky, a už jsem zažil, že mi ,Vladimíreʽ říkali i přátelé Chantal Poullain. Trochu jsem se tedy mračil na Primu, že nesáhla po nějakém výrazně jiném typu a obsadila moje dvojče. Ale jeho charakter je prý jiný, takže cajk. Však já se na nějaký díl podívám. A s Vláďou jsme si vždycky říkali, že si musíme zahrát spolu, a to se nám díky Poldovi poštěstilo.“

Andrejův důvod odchodu od policie

Andrej se tak rozloučil na konci prvního dílu, protože si myslí, že nastal čas věnovat se rodině a novorozené dceři Elišce, kterou má s dcerou Michala Břízy – Míšou. Rozhodl se, že rodičovská dovolená je pro něj víc než honit lumpy. Sám herec by ale k takovému kroku jako jeho Andrej asi odvahu neměl. „Na to, až budu hrdý táta, se začínám těšit. Ale vyloženě mateřskou si představit neumím. Samozřejmě to, že si to neumím představit, neznamená, že se to nemůže stát. Ale jako jasnou přirozenost to necítím.“

Poslední natáčecí den Igora Orozoviče

Poslední natáčení strávil herec možná tím nejoriginálnějším způsobem – s kaskadérskými popruhy a v pasti, kterou nastražil Michal Bříza v lese. Natáčení probíhalo několik hodin, kdy se vše muselo vyzkoušet, aby Orozovič mohl létat jak superhrdina. „Jakmile se Igor jako Andrej ocitl v pasti, parta kaskadérů ho za popruhy, které měl skryté pod košilí a sakem, vytáhla do potřebné výšky. Bylo to velmi nepohodlné, zkoušelo a točilo se to několikrát, ale Igor ani jednou neprotestoval. Byl naprostý profesionál. Prioritou štábu samozřejmě bylo, aby se nikomu nic nestalo. Celá scéna se podařila natočit za čtyři hodiny,“ prozrazuje Josef Ducký, PR koordinátor seriálu.

Poldovi přeju...

Pro Igora Orozoviče je prý Polda uzavřenou záležitostí, za kterou je ale vděčný a doufá, že diváci budou ve sledování seriálu pokračovat tak hojně, jako tomu bylo u předešlých sérií. „Poldovi přeju samozřejmě spokojeného a zdravého diváka. A Břízovi, aby se konečně dal dohromady s psycholožkou a aby nikdy nezapomněl na parťáka Andreje.“

Druhý premiérový díl čtvrté série krimiseriálu Polda sledujte opět v neděli ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.