Chcete upoutat jeho pozornost? Pět způsobů, jak se to nedělá

Chcete upoutat jeho pozornost? Pět způsobů, jak se to nedělá

Možná se stalo anebo se brzy přihodí, že vás zaujme nějaký charismatický muž. Pokud ho vidíte v televizi anebo na filmovém plátně, nedá se s tím nic dělat, i kdybyste se rozkrájela, zatímco padne-li vám do oka na večírku, v zaměstnání, na sousedním balkoně nebo v autobuse, tato situace řešení rozhodně má. Ale jen v případě, že jste přiměřeně odvážná, akční a emancipovaná.

Jestli vám doma i jinde vtloukali do hlavy ono: sedávej, panenko, v koutě, budeš-li hodná, najdou tě… budete mít se seznamováním z vlastní iniciativy patrně problém. Ovšem pozor, ani druhý extrém nepřinese kýžené ovoce. Chováte-li se jako zběsilá lovkyně, muž se poleká, do želez se nechytí a bude mu úplně fuk, že vaše biologické hodiny už delší dobu vyzvánějí na poplach.

Příliš vyzývavé chování

Ano, naprosto chápeme, že máte na vážný vztah nejvyšší čas, že se nejméně polovina vašich spolužaček ze střední školy už provdala a ty zbývající nemluví už o ničem jiném, než o tom, jak chystají svatební jmenovky, svatební koláčky a svatební sliby. Nedá se to poslouchat. Ony se při tom totiž významně dívají na vás… a máte nepříjemný pocit, že jim z očí čtete jistou zlomyslnost. Přesto není možné vrhnout se na prvního muže, jenž vás míjí na přechodu pro chodce, a za kravatu ho odtáhnout na radnici. Upozorňujete-li na sebe hlučným a afektovaným smíchem, přehnaným kroucením pozadí při chůzi či líčením, na které by byl hrdý i cirkusový klaun, zabrzděte. To vše je totiž známkou prachobyčejného zoufalství.

Pubertální styl oblékání

Jistě si vzpomínáte, že naše babičky, eventuálně prababičky, si s oblékáním hlavu příliš nelámaly, ostatně měly tolik práce kolem domácnosti, že by na to asi ani nenašly čas. Po ránu chodívaly do konzumu nakupovat v teplákách a zástěře, v zimě si přes to přehodily letitý teplý vlněný svetr. K tomu vás samozřejmě nikdo nemůže nutit, dnes je jiná doba. Navíc odívat se příliš usedle, do černé a šedé, není tak docela vhodné, žena pak vypadá starší.

Existuje však i opačný extrém, kdy se dáma, které osmnáct už bylo (dávno), oblékne jako teenagerka kráčející do diskotéky. Dejme tomu ostře tyrkysová sukénka, barevné punčocháče, culíky, kabelka se srdíčky… Radíme: nedělejte to.

Afektované hovory o svatbě

Hovořit o svatbě je přísně zakázáno, v začátcích známosti (nedej bože na jejím samotném počátku) by to mělo být naprosté tabu. Pokud tedy s objektem svého zájmu hovoříte (dejme tomu, že máte šťastný den a On vás pozval na kávu), případně pokud na večírku hovoříte třeba jen poblíž něho a víte, že vás dobře slyší, dejte si dobrý pozor na to, co říkáte. Rozhodně by to nemělo být: „To je hrůza, všechny moje kamarádky už jsou pod čepcem a já nic. Příšerně mě to deprimuje!“ Nedoporučuje se však ani sdělení opačného obsahu: „Vdávat se teda nebudu ani za nic na světě. Je to trapné a staromódní.“ Trochu křečovité, nezdá se vám?

Zoufalé ujišťování, že je o vás zájem

Rozpitvávat milostnou minulost je k ničemu, nejenže vám to nepomůže, spíše to může uškodit. Jistěže o vás muži vždy měli zájem – ale to z vás musí prostě jen beze slov vyzařovat. Jakmile o tom začnete barvitě a s vervou vyprávět, zase už to zavání naprostým zoufalstvím. Okolí to sice jistojistě pobaví, ale namísto obdivu sklidíte spíše výsměch. Rozumná žena si ponechává svá tajemství, což ji činí záhadnou a zajímavou. Pokud vysněnému objevu při seznámení na večírku svěříte cosi ve smyslu: „Dneska mě už na rande pozvalo sedm chlapů včetně pana generálního, ale nebojte, zatím jste favorit,“ existuje velká pravděpodobnost, že známost skončí dříve, než začala.

Moře telefonátů a textových zpráv

S komunikací to rozhodně nepřehánějte, mnohomluvnost některé muže, a není jich málo, přímo děsí. Pokud vám skutečně zavolá, jak slíbil, radujte se z toho – ale jen sama pro sebe. Následně mu pětkrát zavolat a ujišťovat ho, jak jste šťastná… opravdu nedoporučujeme. Prožívejte si to štěstí, ale potichu, případně se o něj dělte s kamarádkami, maminkou, sestrou, kolegyní. Jeho vynechte, nebo se vysněné schůzky už nedočkáte. Rovněž na jásavé textové zprávy raději zapomeňte. Pokud napíše a požádá o setkání, samozřejmě odepište. Ale posílat mraky esemesek na téma: Těším se, zblázním se radostí, nemohu se dočkat, už aby bylo ráno, samým štěstím neusnu – opět nedoporučujeme.

Eva Michorová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.