11. dubna 2017 10:00

Gabriela Gabrielová

Vlaková loupež a zběsilé honičky aut! Vin Diesel opět za volantem!

Neviděli jste minulý díl? Nevadí! Tuhle super honičku s detektivní zápletkou, ve které nechybějí ostřílení chlapi ani krásné ženy, si užijete i tak. Tady totiž nejde o návaznost, ale o především prachy! Podívejte se na akční krimi Rychle a zběsile 5 v sobotu na Primu.

Dom Torretto (Vin Diesel) čeká na svobodu. Šance se naskytne během vězeňského převozu. Auto je přepadeno Brianem O´Connerem (Paul Walker) a Domovou sestrou Miou (sexy Jordana Brewsterová). Dom je na svobodě a s přáteli začne chystat další hru na spravedlnost, která se odehraje v atraktivních kulisách Rio de Janeira. Má políčeno na lichváře, kterému část peněz spálí přímo v jeho firmě a část se rozhodnou vzít – jenže ona část čítá 100 milionů dolarů. Je proti nim nasazen agent FBI Hobbs (Dwayne Johnson), který si libuje v úspěších – ještě nikdy žádný případ neprojel.

Protože Dom a jeho parta nejsou žádní zabijáci a jejich chováním probleskuje dobré srdce, během nebezpečné střílečky se jim podaří zachránit Hobbsovi život. Ten pochopí Domovo chování a hru na Robina Hooda a rozhodne se mu s vykradením sejfu pomoci. V superrychlé akci použijí obrněné vozidlo, aby odlákali pozornost ostatních policistů. Podaří se jim lichváře potrestat a peníze zabavit bez dalších ztrát na životech?

Hollywoodská sázka na jistotu: výroba akčního filmu

Věřte, nebo ne, ale tenhle film je jedním z kasovně nejúspěšnějších vůbec. S rozpočtem 125 milionů amerických dolarů vydělal celkem 626 milionů! Také proto tvůrci zvažují další díly i přes skutečnost, že Dieselův sparingpartner Paul Walker již není mezi živými – zemřel při autonehodě 30. listopadu 2013.

Perličky z příprav

Scéna srážky vlaku s náklaďákem byla natočena reálně a bez triků. Došlo při ní k takovému nárazu, že vlak málem vykolejil.

Během produkce bylo zničeno více než 200 aut.

Automobily tažený trezor byl ve skutečnosti autem s nakašírovanými stěnami kolem. Filmaři v něm museli nechat zřídit WC pro řidiče, protože trvalo celých 30 minut, než se z trezoru vysoukal a zase vlezl zpět.

Vin Diesel: záruka kvality

„Honorář 15 milionů dolarů si určitě zaslouží, i když nám začal poněkud fotrovatět,“ rýpl si režisér Justin Lin. Vin Diesel v posledních letech přibral, i když mu to fanoušci zatím odpouštějí. Do kin nadále láká miliony diváků, za což je mu režisér samozřejmě vděčný.

Kariéře dokáže vydatně pomoci i jinak než navštěvováním castingů – Stevenovi Spielbergovi se vetřel do přízně dopisem, ve kterém vylíčil svůj obdiv zejména k filmu Schindlerův seznam. Režisérovi se vyznání líbilo a dal Dieselovi roli ve slavném filmu Zachraňte vojína Ryana.

V soukromí je Vin náruživým pejskařem – miluje svého italského mastifa Romana. S přítelkyní Palomou Jiménez má šestiletou dceru.

Podívejte se na akční thriller s Vinem Dieselem Rychle a zběsile 5 u nás na Primě v sobutu ve 22.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.