Kdo stvořil knižní i seriálovou Kůstku?

Sběratelé kostí pokračují! Už dnes ve 20.15 na Prima LOVE uvidíte novou epizodu. Dřív než si pustíte další díl se svou oblíbenou dvojkou, přečtěte si pár zajímavostí o duchovní matce Kůstky a zároveň producentce a supervizorce seriálu Kathy Reichs.

Kathleen Joan Reichs patří k 88 soudním antropologům, které jmenovala Americká rada soudní antropologie. Jako soudní antropoložka střídavě pracuje v severokarolínské Charlotte a v kanadské provincii Québec.

Na poli literatury ji proslavila hned její prvotina Přijdu tě zabít z roku 1997, v níž také „stvořila“ Temperance Brennan. Následovalo 16 dalších románů přeložených do 30 světových jazyků – píše jednu knihu ročně. Zatím poslední je loňský titul Kosti jsou věčné.

Duchovní matka Kůstky. Foto: archiv Prima

Kůstka pije, Reichs ne

Knižní Temperance Brennan psala Reichs částečně podle sebe – Brennan má stejný životopis jako sama autorka a také některé vlastnosti. Čistou fikcí je však fakt, že hlavní hrdinka pije. Reichs je také spoluautorkou literatury pro mládež – v titulech Virals, Seizure a Code figuruje Tory Brennan. Jak dobře tušíte, jablko nepadlo daleko od stromu, náctiletá slečna je totiž praneteří Temperance. Spisovatelské nadání se zase zjevně dědí u Reichsových. Výše jmenované příběhy totiž sepsala Kathy se synem Brandanem.

Oproti Temperance v knihách je seriálová Kůstka výrazně mladší, společensky obratnější a žije jiným osobním životem. V knihách má například velkou dceru Kathy, kdežto seriálová dcerka Christine se narodila před čtyřmi lety.

Výzkum genocidy ve Rwandě a 11. září

V roce 2011 se Reichs jako soudní antropoložka zúčastnila neblaze proslulého případu zmizení a úmrtí tříleté Caylee Anthony, z jejíž vraždy byla obviněna její matka Casey Anthony. Reichs se nejdřív nechtěla na případu podílet. Hodně ho však propírala americká média a Reichs nakonec prohlásila, že Anthony má být souzena soudem, ne tiskem a zkoumala ostatky malé Caylee.

Reichs také spolupracovala na vyšetřování genocidy v Rwandě i atentátů z 11. září, stejně jako Kůstka spolupracuje s národními bezpečnostními složkami při řešení kriminálních případů.

Sběratele kostí můžete sledovat každé úterý ve 20.15 na Prima LOVE.

- nov

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.