Kdo stvořil knižní i seriálovou Kůstku?

Sběratelé kostí pokračují! Už dnes ve 20.15 na Prima LOVE uvidíte novou epizodu. Dřív než si pustíte další díl se svou oblíbenou dvojkou, přečtěte si pár zajímavostí o duchovní matce Kůstky a zároveň producentce a supervizorce seriálu Kathy Reichs.

Kathleen Joan Reichs patří k 88 soudním antropologům, které jmenovala Americká rada soudní antropologie. Jako soudní antropoložka střídavě pracuje v severokarolínské Charlotte a v kanadské provincii Québec.

Na poli literatury ji proslavila hned její prvotina Přijdu tě zabít z roku 1997, v níž také „stvořila“ Temperance Brennan. Následovalo 16 dalších románů přeložených do 30 světových jazyků – píše jednu knihu ročně. Zatím poslední je loňský titul Kosti jsou věčné.

Duchovní matka Kůstky. Foto: archiv Prima

Kůstka pije, Reichs ne

Knižní Temperance Brennan psala Reichs částečně podle sebe – Brennan má stejný životopis jako sama autorka a také některé vlastnosti. Čistou fikcí je však fakt, že hlavní hrdinka pije. Reichs je také spoluautorkou literatury pro mládež – v titulech Virals, Seizure a Code figuruje Tory Brennan. Jak dobře tušíte, jablko nepadlo daleko od stromu, náctiletá slečna je totiž praneteří Temperance. Spisovatelské nadání se zase zjevně dědí u Reichsových. Výše jmenované příběhy totiž sepsala Kathy se synem Brandanem.

Oproti Temperance v knihách je seriálová Kůstka výrazně mladší, společensky obratnější a žije jiným osobním životem. V knihách má například velkou dceru Kathy, kdežto seriálová dcerka Christine se narodila před čtyřmi lety.

Výzkum genocidy ve Rwandě a 11. září

V roce 2011 se Reichs jako soudní antropoložka zúčastnila neblaze proslulého případu zmizení a úmrtí tříleté Caylee Anthony, z jejíž vraždy byla obviněna její matka Casey Anthony. Reichs se nejdřív nechtěla na případu podílet. Hodně ho však propírala americká média a Reichs nakonec prohlásila, že Anthony má být souzena soudem, ne tiskem a zkoumala ostatky malé Caylee.

Reichs také spolupracovala na vyšetřování genocidy v Rwandě i atentátů z 11. září, stejně jako Kůstka spolupracuje s národními bezpečnostními složkami při řešení kriminálních případů.

Sběratele kostí můžete sledovat každé úterý ve 20.15 na Prima LOVE.

- nov

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.