Jak prožijí Vánoce hvězdy seriálu Sestřičky?

Vánoce jsou za dveřmi, ty letošní ale mnozí prožijí jinak, než bylo zvykem. Jak se na letošní Vánoce připravily hvězdy seriálu Sestřičky? Co bude jinak? A co si navzdory současné situaci chtějí uhájit?

Dana Syslová alias Jarka

Vánoce jsem dříve příliš neprožívala, jezdila jsem na hory a nechtěla jsem je slavit. Každý máme období v životě, kdy vám tenhle shon jde na nervy. Slavím je až od chvíle, kdy se mi narodil vnouček. Tomu teď bude 14. Takže poslední roky trávím Vánoce u dětí, ale letos jsem to chtěla porušit. S kamarádkou jsme se domluvily, že zkusíme lázně, chtěly jsme jet na týden do Mariánských Lázní, pokud nás vezmou a budou fungovat. Chtěly jsme se válet v bylinkách, ve vodě a chodit na procházky. Rodina by mi to odpustila, odsouhlasila, dokonce mi slíbili pohlídat pejska, ale teď nevím, jestli to bude možné. Uvidíme.

Daniela Kolářová alias Naďa Hartmanová

Doufám, že budu moct trávit Vánoce s rodinou, že je nějak hezky a střízlivě je oslavíme. Dárky jsem s předstihem nemohla pořídit, obchody byly zavřené a po internetu nenakupuji. To ještě musím dohnat, ale myslím si, že když budou letos skromné Vánoce, vůbec nic se nestane.

Sabina Laurinová alias vrchní sestra Mery

Vánoce prožíváme už řadu let konzervativně. Scházíme se u nás doma i s mými rodiči. Ačkoli jsem několikrát navrhovala, abychom je prožili romanticky na horách, byla jsem umlčena. Holky chtějí být doma a prožít Štědrý den se všemi našimi tradicemi a jistotou, kterou jim odmalička nabízím. Tradičně chodíme na procházku, zajdeme do kostela a vyhlížíme Ježíška. Ten den na něj pořád všichni věříme. Uchováváme si v rodině jednu hezkou tradici – hned po probuzení děti u okna hledají mini dáreček. Tím začíná náš Štědrý den. Vezmou vařečku, jdou k oknu, říkají říkanku a pak najdou malý dáreček. To je znamení, že večer Ježíšek přiletí. U nás jsou tradiční Vánoce, včetně rybí polévky a salátu, který dělá můj tatínek řadu let. Zatím po něm nikdo nepřevzal štafetu, je to jeho výsada. Maminka dělá rybí polévku a já všechno kolem. Jak budou vypadat Vánoce letos, o tom si zatím netroufám přemýšlet. Přeju si jenom, abychom byli všichni zdraví a mohli se potkat.

Marek Němec alias MUDr. David Hofbauer

Vánoce chci prožít ve zdraví, v objetí s blízkými a v myšlenkách na ty, kteří opustili tento svět zbytečně. Kéž to bílá pokrývka všechno zahalí do milosrdenství a pokory.

Michaela Tomešová alias sestřička Barča

Nejsem plánovač, obzvlášť v téhle době, ale ráda bych prožila Vánoce stejně jako předchozí roky. Schází se nás u nás doma asi patnáct. Doufám, že se s rodinou budeme moct potkat a že usedneme všichni u jednoho stolu i letos. Máme takovou tradici, že každý rok chodíme do psích útulků v Mělníku podarovat pejsky. Dárky mezi rodinou moc neřešíme, chceme být hlavně spolu a pořádně se najíst. Děti od Ježíška dostanou dva nebo tři dárky.

Natálie Halouzková alias sestřička Katka Kinská

Letošní Vánoce plánuji strávit stejně jako ty předešlé s maminkou a se svými dvěma mladšími bratry doma v Praze. Nejmladšímu bráškovi je pět let, a tak si ještě budeme hrát na Ježíška. Vypadá to, že budu mít letos mnohem víc času na pečení cukroví. Na to se těším. Asi atmosféra venku bude jiná, možná to pocítíme při procházkách, a třeba bude intenzivnější v tom, že si budeme víc vážit toho, že jsme spolu a zdraví. Ale doufám, že jinak nám tahle situace Vánoce neovlivní.

Daniela Šinkorová alias Ivana Kinská

Zatím vůbec netuším, jak budou moje letošní Vánoce vypadat. Budou záviset na rozsahu uvolnění opatření. Obvykle totiž slavím dvoje Vánoce, nejprve s manželem a jeho rodinou v Česku, a pak odjíždím na Slovensko za svou rodinou. To ale momentálně není možné, po návratu bych totiž musela do karantény, což si vzhledem k natáčení seriálu Sestřičky nemůžu dovolit. Pevně doufám, že se opatření zmírní, protože bych asi byla šílená, kdybych za mámou nemohla. Jezdím za ní dvakrát do roka a Vánoce bez ní si neumím představit. Ani dárky zatím nemám, pokaždé je kupuji na poslední chvíli. Celý rok sleduji, co by si kdo přál a po čem touží, a pak to dva dny před Vánoci všechno nakoupím a většinou všechno seženu. Snažím se také, abych každý rok měla pro každého vymyšlené nějaké překvapení. Letos asi budu nakupovat přes internet nebo něco vyrobím. Uštrikuju šálu, něco upeču, nevím… Pro mě jsou ale víc než dárky podstatná setkávání a trávení času s lidmi, které mám ráda. Myslím, že obzvlášť letos to bude pro psychiku lidí velmi důležité. O Vánocích koukám na televizi, čtu knížky, chodím na procházky. Za normální situace bych trávila Vánoce také v divadle a na koncertech. Letos jsem měla mít šňůru, která se sice přesune, ale vánoční publikum má úplně jinou atmosféru. Je to dárek smět si zazpívat v tuhle dobu. Tenhle rok se budu obohacovat duševně a asi budu hodně chodit po Praze a obdivovat památky.

Sandra Nováková alias MUDr. Alexandra Růžičková

Já nevím, přiznám se, že Vánoce zatím vytěsňuji z hlavy. Celá tahle nálada, zákaz styku s přáteli, rodinou… A oba s manželem máme navíc rodiče v rizikové skupině. Já maminku, Vojta tatínka, tak to asi letos bude složité. Nelpíme na tradicích, často také utíkáme o Vánocích pryč do tepla, což se ale letos taky asi nepovede. Ještě jsme o Vánocích nepřemýšleli, uděláme to podle aktuálních možností. Důležité bude, abychom byli všichni zdraví a mohli se setkat. Ani dárky jsem zatím nezačala řešit, ale syn už asi cítí, že brzy přijde Ježíšek, a začíná z něj padat, co by si přál.

Kristýna Frejová alias MUDr. Ema Vlčková

Moje Vánoce se od těch předešlých asi letos moc lišit nebudou. Protože já jsem, co se vánočního běsnění týče, naprostý ignorant. Předpokládám, že je s dcerou Ráchel strávíme v klidu a v pohodě, ale jestli budeme v Praze, nebo se budeme moct vydat na hory, to ještě vůbec netuším. Pro Ráchelku už mám jeden dárek, který chtěla, a tím to končí. Pokud budeme v Praze, dám si na Štědrý den koupačku ve Vltavě a pozvu kamarády, o kterých vím, že nejsou v dobrém psychickém rozpoložení a byli by sami doma. Tak uvidíme, kdo se u nás letos sejde. A protože moje maminka zemřela 21. prosince, půjdeme za mamkou zapálit svíčku. Myslím, že současná covidová situace moje Vánoce nijak negativně neovlivní, naopak to vypadá, že budu mít více času na přípravu a zklidnění, protože nebudu čtyřikrát do týdne někde na zájezdě.

Bára Fišerová alias sestřička Pavla

Moc si přeji, aby letošní Vánoce zůstaly těmi tradičními nádhernými svátky pohody a štěstí a mohla jsem být ve zdraví mezi svými nejbližšími, s mamkou a přáteli, s kapříkem a cukrovím, s klidem na duši a pocitem obrovského štěstí u vánočního stromečku a gramofonu, na kterém si pouštím koledy. Letošní Vánoce by měly být pro všechny krásnější, kouzelnější, plné zázračných překvapení víc než kdy jindy…

I nadále probíhá sbírka Sestřičky sestřičkám, ve které může každý libovolnou částkou přispět sestrám v první linii v boji s covid-19. Sbírka aktuálně přesahuje 2,5 milionu korun. Za každý příspěvek na dárcovské platformě Znesnaze21 a za každou dárcovskou DMS děkujeme. Více o sbírce na www.sestrickysestrickam.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.