Lidé mě vidí jako asijskou holku bez emocí, stěžuje si Lucy Liu

Sherlock Holmes: Jak prosté V (7) - upoutávka

V romantické komedii si představíte Julii Roberts nebo Sandru Bullock. Rozhodně ne americkou Asiatku, tvrdí Lucy Liu o svých hereckých rolích a pracovních příležitostech, kterou jí trochu komplikuje její barva pleti.

Co uvidíte ve středeční epizodě Sherlocka Holmese?

Další epizodu páté řady Sherlocka Holmese můžete sledovat každou středu na Prima LOVE ve 20.15. Co uvidíte v tomto díle?

Policisté musejí najít rovnou dva vrahy mrtvého skokana z budovy. Jednoho, který mu poškodil padák, a druhého, který ho přímo v letu zastřelil...

Sledujte Sherlocka Holmese a dozvíte se více!

Lucy Liu pociťuje nevýhody svého původu

Je pravdou, že Lucy Liu je s jejími havraními vlasy a ostrým pohledem předurčená k tomu, aby hrála pořádné ostré charaktery. Tak se kdysi předvedla i divákům jako právnička v Ally McBeallové. Role v úspěšném seriálu jí nakonec změnila život, ačkoliv Lucy Liu chtěla dát přednost úplně jiné práci. Více se dozvíte tady.

Po roli právničky neskutečně dobré v sexu se jí otevřel Hollywood a trilogie Charlieho andílci, kde si znovu zahrála bezcitnou Asiatku ovládající asijská bojová umění. Ani slavný Quentin Tarantino jí ve snímku Kill Bill zrovna nedal roli, kterou by mohla utéct ze stereotypu drsné Asiatky bez emocí.

"Na Američanku jsem příliš asijská, na Asiatku jsem příliš americká," tvrdí o sobě slavná herečka, kterou můžete už několik let vídat po boku seriálového Sherlocka Holmese. Ovšem, v tomto seriálu Lucy Liu jeden obrovský stereotyp opravdu překročila – jako žena hraje dr. Watsona, parťáka a pravou ruku Sherlocka Holmese.

Její vzhled, který rozhodně nepatří v Hollywoodu mezi nejobvyklejší, ji však v práci ovlivňuje stále. Sama svou zkušenost, že není dostatečně bílá (nebo naopak), nepopisuje jako rasismus. "Rasismus to není, ale je to zkrátka něco, co pro člověka, jako jsem já, dělá všechno o něco těžší," vysvětluje slavná herečka.

Lucy Liu uvidíte na Prima LOVE ve středu ve 20.15 jako dr. Watsonovou v Sherlockovi Holmesovi.

Sdílejte článek