Show Jana Krause: herečka, která si zvyká na své tělo, moderní gladiátor s velkolepou kariérou a mantrailer s Panem Čokoládou
Připomeňte si Show Jana Krause, ve které se představila herečka Eva Burešová, zápasník Karlos Vémola a Lubomír Satora – muž, který pátrá po pohřešovaných lidech. Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. 4. ve 21.35 na Primě!
V pořadí prvním hostem byla herečka a zpěvačka Eva Burešová, kterou televizní diváci znají především ze seriálu Modrý kód, kde se objevuje jako zdravotní sestřička Petra. „Od malička jsem se pořád nějak převlékala, a to do dost zvláštních věcí, a na základě toho nějak rodiče usoudili, že bych mohla mít herecký talent,“ vzpomíná s nadsázkou. „V patnácti jsem pak šla na konzervatoř studovat muzikál, ale po dvou letech jsem odešla a od té doby se plně věnuju práci.“ Díl se vysílal před loňskými Vánoci a tak Eva prozrazovala své plány.
Vánoce Evy Burešové
Tato velice všestranná herečka, jež sama o sobě tvrdí, že je puntičkář a workoholik, působí od svých patnácti let v Hudebním divadle v Karlíně. Začínala jako sboristka, nyní je již mezi sólisty. Účinkuje mimo jiné v muzikálu Drákula, což je prý jejím splněným dětským snem. „Původně jsem tam hrála v taneční company, ale asi tři dny před premiérou se nedohodli s herečkami, které tam měly obě hlavní role, a tak se mě zeptali, jestli bych byla schopná se to naučit,“ vypráví Eva. „Já jsem Drákulu milovala od malička, vyrostla jsem na tom, takže jsem to znala, jen jsem se doučila choreografii. Byl to dobrý křest ohněm a obě ty role hraju dodnes.“
Jan Kraus nabídne divákům ochutnávku několika velice svůdných fotografií, které Eva nafotila ke svému rozhovoru pro pánský časopis Playboy. „Chtěla jsem udělat rozhovor o mateřství a o své práci a zároveň ukázat, že i máma může takto vypadat,“ komentuje to umělkyně. „Mateřství moji figuru sice dost změnilo, ale jsem spokojená,“ dodává. „Oblečený tělo asi vypadá zajímavěji než nahý. Začínám si na své tělo zvykat.“
Dalším hostem Jana Krause byla největší hvězda smíšených bojových umění v Čechách, Karlos „Terminátor“ Vémola, který svému hostiteli přinese jako dárek časopis, v němž se bude moct o relativně novém sportu MMA dočíst více. „My jsme takoví moderní gladiátoři,“ charakterizuje sám sebe a své kolegy. „Krása tohoto sportu spočívá v tom, že můžete využít jakoukoliv disciplínu ze všech bojových umění na světě, ať už je to karate, zápas, jiu jitsu… můžete zkrátka použít všechno a prosadit svůj způsob boje,“ popisuje. „Jsou ale i určité limity a to, co se nesmí. Za to je pak diskvalifikace, trestný body, napomínání rozhodčího a takové věci.“
Karlos Vémola se rozpovídal o zápasech MMA:
Jan Kraus pustí divákům videoukázku Karlosovy ranní rozcvičky a dále pak záběry ze zápasu, kde fighter využívá svou oblíbenou fintu s hozením soupeře na zem. „Moje kariéra teprve velkolepá bude!“ je přesvědčený skvělý zápasník. „Teď se jen tak zahříváme.“ Svou sportovní dráhu začal jako kulturista v Londýně a je dodnes přesvědčený o tom, že by každý sportovec měl jít do zahraničí na zkušenou a potom se rozhodnout, jak dál. „V Anglii mi také začali říkat Terminátor, kvůli mému přízvuku, mluvil jsem jako Ukrajinec. Oni v těch sportech Rusové a Ukrajinci občas podvádějí, a tak si tam mysleli, že když jsem přijel z Východu, také podvádím. Přijel jsem na soutěž a chtěl jsem startovat v juniorech, a protože mám talent ve všech sportech, které dělám, měl jsem dobré výsledky, ale oni si mě tak prohlíželi a říkali, že nemůžu být junior a že mám nějaký falešný ukrajinský pas, a nechtěli mě nechat v juniorech nastoupit. Musel jsem tedy soutěžit v chlapech, ale ty jsem nakonec taky vyhrál…
Potom mě na mistrovství v Británii okradli. Já ty prohry těžce nesu, tak jsem si potom řekl, že kulturistiku nechám a že budu dělat nějaký sport, kde mě rozhodčí neokradou. Když mě s někým zavřou do klece, tak co tam rozhodčí nadělá…“ V Londýně si mimo jiné přivydělával jako vyhazovač. „A tam na mě vystartovali takoví dva místní nejlepší zápasníci, já jsem je ale z toho klubu velice rychle vyprovodil, a pak za mnou přišel jejich manažer s tím, že když tohle dokážu dělat v klubu, jestli bych se tím nechtěl živit.“ Slovo dalo slovo a Karlos začal trénovat a už u MMA, v němž slaví ohromné úspěchy, zůstal.
Lubomír Satora a Pan Čokoláda
Jako poslední host se představil Lubomír Satora se svým bloodhoundem Panem Čokoládou, specialistou na stopování. „V Česku se u policie nepoužívají, ale americká policie je používá běžně,“ říká muž, který tyto psy cvičí a který pátrá po pohřešovaných lidech. „Policejní psi mají mnoho povinností, které je musí psovod naučit. Chodit po stopě, vyhledávat předměty, vyštěkat pachatele, navíc je většina těchto psů univerzální, takže musí plnit ještě mnoho dalších úkolů,“ popisuje pan Satora a dodává, že on sám policejní psovody velice obdivuje. „Na rozdíl od nás, protože my to máme úplně primitivně jednoduché. Metoda mantrailingu je vlastně jen rozvinutí jeho přirozených vlastností a schopností jako šelmy. Kdysi dávno si ulovil jelena a my teď říkáme: hele, jelena lovit nemůžeš, my teď potřebujeme, abys nám našel člověka podle nějakého pachového předmětu.“
Psi se tedy neučí stopovat, jen se rozvíjí jejich motivace, aby chtěli pracovat, a učí je, aby se dokázali koncentrovat na ten jeden jediný pach. Jaký je ideální pachový předmět? Jaké lidi pan Satora hledá nejčastěji? Podaří se Panu Čokoládovi najít pana Odvárku?
Připomeňte si tento díl na Primě již ve středu 1. 4. ve 21.35.
SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!