Seriály a filmy

26. dubna 2017 08:50

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herečka ve tmě, učitel tance bez rukaviček a spisovatelka lechtivých románků

Herečka Kristýna Frejová v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Kristýna Frejová, tanečník Zdeněk Chlopčík a spisovatelka Viktorie Besó. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. dubna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes přijde pobavit diváky do Show Jana Krause, je herečka Kristýna Frejová, dcera slavných hereckých rodičů Věry Galatíkové a Ladislava Freje, jejíž domovskou scénou je v současnosti pražské Švandovo divadlo. Diváci však mohou její herecké výkony obdivovat také v oblíbených seriálech Modrý kód a Ohnivý kuře. Hned zkraje pořadu se pokusí objasnit svému hostiteli, co vede děti rodičů-herců k tomu, aby se samy staly herci, ačkoli si to jejich rodiče vůbec nepřejí. „Děti si to chtějí vyzkoušet. Chtějí zkusit, zda ten masochismus, co vidí doma, skutečně funguje,“ snaží se Kristýna najít na základě vlastní zkušenosti vysvětlení. „A ano, funguje to! Ale skýtá to také pocit určité svobody. Když se na jevišti zadaří, může si člověk víceméně dovolit říkat, co chce. A mně navíc okouzlilo divadlo již v době, kdy tady byl bolševik, takže to byl trochu únik.“ V experimentech a zakoušení věcí na vlastní kůži však Kristýna pokračuje stále dál, a tak nám může také přiblížit své zážitky z týdenní terapie tmou: „Je to bezvadný! Myslela jsem si, že vím, jak vypadá tma, ale věděla jsem prd. Protože tohle je tma, která se ani po týdnu nerozkouká. A bylo to účinné, protože jsem přišla o spoustu zbytečných kamarádů.

Dalším hostem je tanečník a majitel taneční školy Zdeněk Chlopčík, který vysvětlí Janu Krausovi, vzpomínajícímu na svá mladá léta v tanečních, k jakým změnám za ta léta ve výuce tance došlo. „Šaty, to se nezměnilo, černé boty, také ne. Ovšem bílé rukavičky u nás mít nemusíte. Člověk si to bez nich více užije, a tanec je o pocitech a o dotycích.“ Ještě větší radost však moderátorovi udělá zjištění, že v tanečních kurzech pana Chlopčíka se nevyučují tance, při nichž dochází na parketu k posunu partnera, takže během tance skončíte u někoho úplně jiného, než s kým jste začal.

Co je ale ještě lepší – do tanečních nedoprovázejí tanečnice matky. „Ony přijdou v polovině těch kurzů a pak až na závěr se podívat. Chtějí být překvapené, co se ty slečny a ti mladí muži naučí,“ vysvětluje fenomén své školy Zdeněk Chlopčík a dodává: „Když jsem chodil do tanečních já, tak tam také matky nechodily, protože v Ostravě matky pracovaly a večer byly tak sedřené, že si asi raději lehly na kanape.“ Lze mladíka žádajícího dívku o tanec odmítnout? „Samozřejmě, řekne: promiň, už jsem zadaná. Na začátku musím ovšem slečny poučit, že to musí říct jemně, protože my muži jsme jemné a citlivé povahy.“

Jako poslední host usedne na červenou pohovku spisovatelka Viktorie Besó, jejíž první knížka s názvem Sbírka motýlů byla silně eroticky laděná, nyní se již autorka začíná posouvat jiným směrem. „Poslední knížka, která mi nyní vyšla, má také nějaké drobné erotické prvky, protože je to román především pro ženy,“ komentuje to spisovatelka, „a ono se to v té literatuře pro ženy rádo objevuje. Nicméně je to tentokráte spíše cestopisné dílo.“

Děj příběhu Evropana a Asiatky plný vášně a dobrodružství se odehrává v exotického prostředí filipínských ostrovů, kde autorka přímo byla a mnoho toho, co se v jejím románu objevuje, na vlastní oči odpozorovala nebo se vyptávala místních starousedlíků. „Možná by se ta kniha dala brát i jako návod, co si počít,“ doplňuje Viktorie Besó. Jak se líbí erotické pasáže jejích románů manželovi? A o čem bude její další kniha?

To a mnohem více se dozvíte už dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.